Wpis z mikrobloga

Majówka ma być deszczowa, więc dobrze by było poszerzyć kolekcje, bo wszystko co mam już mocno ograne.
Doradźcie pls co kupić, to jeszcze dziś bym zamówił, to na weekend będzie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Czego szukam:
Ilość osób: 4
Losowość: raczej niska
Czas rozgrywki: fajnie by było jakby rozgrywka zajmowała 30-60min
Forma gry: dowolna, może być karcianka, ale nie musi

Gry z posiadanych, które lubię:
-Dixit
-Smallworld
-Pociągi
-cluedo
-zamek
-wyspa skye
-mr. jack
-k2
-carcassonne

Gry z posiadanych, których nie lubię:
-neuroshima hex
-catan
-terraformacja marsa
-7 cudów świata
-splendor
-monopoly ( ͡° ͜ʖ ͡°)
-zamki burgundii (tutaj odpadłem na etapie instrukcji ( ͡° ͜ʖ ͡°) )

Jesteście w stanie coś polecić?

#planszowki #grybezpradu
modessef1 - Majówka ma być deszczowa, więc dobrze by było poszerzyć kolekcje, bo wszy...

źródło: comment_1619614610Axw4FjaMm4l0yYv0CVZUPw.jpg

Pobierz
  • 30
@modessef1: Czy te pociągi co masz to jest to samo co Wsiąść do pociągu?

Jak gramy w 4 osoby to czasem bierzemy tytuły które wymieniłeś, więc dorzucę inne, które regularnie ogrywamy: Azul, Eksplodujące kotki, Rummikub, Gamedec, Tajniacy.
@modessef1: GOT strasznie mozolna, moja chyba druga 'nowoczesna' planszówka, w którą grałem i kompletnie nie polecam. po kilku rundach wszyscy śpią. Zostaje jeden podjarany, który mówi TERAZ TWOJA KOLEJ, TWOJE WOJSKA ROBIĄ RUCH.

Blood rage got i cyklady to wszystkie gry strategiczne. Got to strategia area control, gdzie rozkładasz rozkazy na początku gry i wg tego jak je ułożyłeś tak sytuacja na planszy będzie się zmieniała. Blood rage to area control
w innym wątku jakiś Mireczek polecał:

-Blood Rage

-GOT

-Cykady


@modessef1:

GoT - jest bardzo fajhne pod warunkiem, że masz ekipę potrafiącą wbijać sobie nóż w plecy w trakcie rozgrywki i nikt się nie będzie za to obrażał ani użalał się nad stołem. No i trzeba ją ograć aby w pełni świadomie podejmować wszystkie decyzje.
Ale pisałeś o grze na 4 osoby i czasie gry 30-60 minut. GoT nie spełnia ani