Wpis z mikrobloga

Wiecie co jest rakiem tej branży? Agile, Scrum i te wszystkie dziwactwa. Bo klient musi sobie co tydzień pooglądać i podotykać niepełnoaprawną apkę i przez to zamiast normalnie zaplanować i zrobić projekt to ja mam co tydzień rozpierdziel i osiem godzin spotkań z project managerem.

#programowanie #programista15k #gorzkiezale #takaprawda #komputery #scrum #agile
Pobierz teddybear69 - Wiecie co jest rakiem tej branży? Agile, Scrum i te wszystkie dziwactwa...
źródło: comment_1619625835CjfZMUJAMHf3Rj6fUQonq4.jpg
  • 77
@teddybear69: To się nazywa praca w zespole. Ja pracowałem kiedyś z takim super seniorem, co wszystko wie i wszystkie rozumy pozjadał, to co on będzie na jakieś spotkania chodził, przecież to niepotrzebne. Potem serio wychodzą potworki, a nie projekt. Trzeba ze sobą rozmawiać, inaczej nic nie dowiezienia, albo dowieziesz potworka.
Tak w ciekawości w jakim największym projekcie pracowałeś?
@teddybear69: To się dotyczy tego, co napisałem wcześniej. Inaczej wygląda praca jak robisz cruda w kilka osób, a inaczej jak robisz projekt na 1000 przez kilkanaście lat... Ciekawi mnie po prostu jakie masz doświadczenie, bo mówisz, że agile i scrum złe, ale jak zapytałem o alternatywę to nie odpisałeś.
@yggdrasil aha, czyli scrumguide mówi, że zespół developerski to tak max. 9 osób, Jeff Sutherland - twórca metodyki zaleca max 7, a u ciebie on "pozwala zapanować" nad projektem realizowanym przez 1000 osób. Wydaje mi się, że jesteś jednak trollem albo bajkopisarzem.
@teddybear69: Już chyba wiem dlaczego masz takie negatywne nastawienie. Zespoły mają kilka osób, ale takiego facebooka nie napiszesz jednym zespołem. Nawet infrastrukturę robisz kilkoma zespołami. Przecież możesz sobie podzielić 1000 osób na zespoły kilkuosobowe. Scrum pozwala też kontrolować współpracę między różnymi zespołami. Poza tym agile nie polega na tym, żeby trzymać się instrukcji bez żadnych odstępstw.

Serio nie pracowałeś nigdy w firmach, gdzie nad jednym projektem pracuje kilka zespołów?

Wyzywasz mnie
@yggdrasil XD, gloryfikujesz Scruma a sam nie wiesz co to jest, bo skoro to agile to można sobie go robić jak się lubi. Trochę średnio u Ciebie z merytoryką. A problemy o których mówisz można załatwić prowadząc dobrą dokumentację projektu, ale te wszystkie nowe wynalazki chyba sprawiły, że nikt już o tym nie pamięta.
@teddybear69: Ok, w pracy też na pytania odpowiadasz przez XD?

Ja zadałem proste pytanie, a Ty zamiast odpowiedzieć to zmieniasz temat i podjeżdżasz personalnie nie dając żadnego argumentu. Ciekawie musi się z Tobą pracować. :)

Nawet jak masz dokumentację to jak masz projekt na miliony linii kodu to dobrze byłoby pisać ją spójnie. W tak dużych organizacjach wychodzi to samo co w kodzie, w dokumentacji masz 3 sposoby dostępu do bazy
@yggdrasil do spójnego pisania tworzy się styleguide do kodu. I odpowiadam pytaniem na pytanie tylko dlatego, że piszesz bzdury o zarządzaniu tysiacosobowym projektem przy użyciu Scruma, gdzie to w ogóle się do tego nie nadaje. Chciałem, żebyś napisał mi wprost, że nie wiesz o czym mówisz i to zrobiłeś. Skoro nie wiesz co to Scrum to jak mam z tobą dalej dyskutować?
@yggdrasil analiza wymagań, projekt, podział prac, porządny management i dobra dokumentacja. Empire State Building budowały tysiące pracowników i bez Scruma jakoś projekt został przeprowadzony. Jakby byli Agile to by do dzisiaj chodzili na spotkania o tym jak ulepszyć pierwsze piętro.
@teddybear69: Tylko problem jest taki, że jak budujesz budynek to masz plan znany zanim zaczniesz. Jak robisz soft to nie zawsze tak jest. Np. Ja robiłem drivery, zaczynasz i nie wiesz co będzie za 10 lat, bo MS sobie wymyśli nowego DirectX czy co będzie w nowej wersji OpenGL. Co wtedy?