Wpis z mikrobloga

Myślę nad kupnem jakiegoś xiaomi i instalacji tego.


@MyNameIsJefff: pod warunkeim, że znajdzies build obsługujący sprzęt w konkretnynm w xiaomi.

Jaka jest wasza opinia?


No nie wiem, patrząc po filmach społeczności na takim pinephone ubuntu touch działało jak gówno a to otwarty system. Nie spodziewałbym się, że na zamkniętym systemie będzie lepiej działać.

Jakąś opcją na ubuntu touch jest Pro1-X bo ma mieć oficjalne wsparcie autorów (smartfon można kupić z lineage
  • Odpowiedz
Szkoda, że oni po macoszemu traktują ten projekt.


@MyNameIsJefff: Ten projekt nie żyje od kilku lat. Społeczność go przejęła ale chyba go nie rozwija jakoś specjalnie. Podobnie jak unity 8. Po prostu przedobrzyli i podjęli kilka głupich decyzji - nie pierwszy raz.
  • Odpowiedz
@MyNameIsJefff: ja se ostatnio testuję na poco f1 toucha, jestem w lekkim szoku jak dobrze działa. Minus to oczywiście brak podstawowych aplikacji takich jak whatsapp chociażby, ale sam system działa naprawdę dobrze. I instalacja też się okazała bajecznie prosta, po odblokowaniu bootloadera użyłem oficjalnego instalatora (nie chciało mi się bawić z TWRP) bo on se instaluje recovery ubuntowe ale dla mnie to nie jest problem w sumie. Więcej się namęczyłem z
  • Odpowiedz