Wpis z mikrobloga

#!$%@?, wy jesteście jacyś kalecy? Co jeszcze ma was szkoła uczyć?


@przyjaciel_golomb sam jesteś kaleka. Ile pamiętasz dat bitew z historii?? Czemu bronisz ich uczenia, zamiast praktycznej wiedzy? Przecież to jest dosłownie zmarnowany czas.

Jeszcze tylko nasrać, to powiesz, że to performance.
  • Odpowiedz
@srogie_ciasteczko przykłady z dupy wyciągasz skoro u ciebie matematyka opiera się tylko na znalezieniu X. Po drugie to nie każdy chce albo nie każdy ma predyspozycje do zostania programistą dlatego w szkole uczą Cię nie tylko matematyki ale i chemii, biologii, języków. 12-13 lat się uczysz ale zobacz jak przebiega nauka. Nie będziesz uczył 8 latka jak obsługiwać obrabiarki CNC bo to chyba nie jest ten poziom. Poza tym nauka to też
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@srogie_ciasteczko: no akurat pamiętam sporo. Bo w szkole, poza rozszerzeniami, uczymy się najbardziej podstawowych rzeczy, które powinien znać w przynajmniej minimalnym stopniu każdy szanujący się dorosły człowiek. Gdybyś uważał na lekcjach to może umiałbyś to teraz dostrzec. Poza tym ważne są umiejętności uczenia się, rozwiązywania problemów, zapamiętywania, samodyscypliny, które tam zdobywasz. I niby jakiej praktycznej wiedzy byś chciał uczyć w szkole? Może jak wbijać gwoździe, albo zamiatać podłogę? Przecież to bardzo
  • Odpowiedz
co za brednie posłusznego niewolnika xD

Posłusznym niewolnikiem to chciałbyś być Ty. Oczekujesz, że szkoła wykona za Ciebie robotę. Nauczy Cię konkretnego zawodu i pokaże jak go zdobyć, albo jeszcze lepiej zdobędzie. A jak się nie uda to przecież to była wina szkoły. No źle uczyli i nie nauczyli. Weź odpowiedzialność za swoje życie, a nie zwalasz winę na innych.

Tymczasem na wielu kierunkach uczy się wszystkiego po trochu, tak że pasterskie
  • Odpowiedz
Można by ograniczyć matematykę i więcej uczyć programowania. Logika + wiedza praktyczna w jednym.


@srogie_ciasteczko: A zdajesz sobie sprawę, że niektóre dzieciaki w podstawówce nie ogarniają Worda i PowerPointa? Do tego są teraz w programie podstawy programowania.
  • Odpowiedz
tylko że szkoła nie uczy przetrwania. Tego powinni uczyć rodzice ;)


@FilipKarol dlaczego? Szkoła ma zakaz uczenia praktycznych rzeczy? Zastanawiałeś się w ogóle nad tym? Czy dobrze cię wytresowali? Nie kwestionować, nie zmieniać, nie wyróżniać się, realizować program narodowy!
  • Odpowiedz
do których i tak nie siądziesz, skoro nie chce Ci się zrobić 5 zadań z matematyki w szkole


@Bez_precedensu: No dobra, ale też trzeba zdawać sobie sprawę z tego, że bycie przeciwnikiem obecnego systemu nauczania nie jest równoznaczne z lenistwem, byciem ułomnym, itd. Jest masa bardzo dobrych uczniów, którzy zdobywają spoko oceny, są pracowici, a mimo wszystko nie podoba im się obecny system szkolnictwa ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
@srogie_ciasteczko: mocno nadinterpretacja. Po prostu umiejętności podane przez autora to podstawy, to tak jakby szkoła uczyła gotować makaron, czy się podcięrać. Myślisz, że obecne pokolenie to już tacy inwalidzi intelektualni, że potrzebuja, że potrzebują szkolenia do czynności do których wystarczy przeczytać instrukcję?
  • Odpowiedz
do których i tak nie siądziesz, skoro nie chce Ci się zrobić 5 zadań z matematyki w szkole, więc o czym my mówimy. I fazę nastoletnia mam już dawno za sobą kolego ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@Bez_precedensu kto powiedział, że mi się nie chce, byłem najlepszy z matematyki od podstawówki do liceum i jeździłem na konkursy matematyczne kangur, nawet jakąś tam nagrodę wygrałem. Ale już w liceum marnowaliśmy
  • Odpowiedz
no akurat pamiętam sporo. Bo w szkole, poza rozszerzeniami, uczymy się najbardziej podstawowych rzeczy, które powinien znać w przynajmniej minimalnym stopniu każdy szanujący się dorosły człowiek. Gdybyś uważał na lekcjach to może umiałbyś to teraz dostrzec.


@przyjaciel_golomb znowu jakieś brednie. Jesteś jakimś funkcjonariuszem publicznym? Płaci ci ktoś za pisanie tych kłamstw? Ile dat bitew znasz? I to nie takich popularnych w naszej kulturze, czyli niektóre z 2. wojny, albo Grunwald.
Ile
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@xWiteQx: xDDD "niewolniku", bo wykorzystałem możliwość nauczenia się czegoś kiedy miałem okazję? Czy dlatego, że nie chcę zastąpić #!$%@? systemu edukacji, w którym poziom przynajmniej jest dobry poziom, innym systemem w którym jest bezwartościowy program (twój). Bo rzeczy które podałeś to jakiś żart. Programowanie? Masz jakiekolwiek pojęcie o programowaniu? Bo gdybyś miał, wiedziałbyś że jest to taka sama umiejętność dla większości ludzi jak chemia. Nigdy się nie przyda, szybko się zapomni,
  • Odpowiedz
@srogie_ciasteczko szkoda z tobą dyskutować bo widać że masz niewielkie pojęcie o otaczającym cię świecie. Nikt nie będzie cię uczył jak masz żyć. Uczą Cię jedynie PODSTAW jakie każdy powinien mieć. Jeżeli masz same 5 w liceum to spokojnie dasz radę zarejestrować jednoosobowa działalność gospodarczą ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Bez_precedensu ty chyba w ogóle nie skończyłeś szkoły i nie wiesz, czego tam uczyli xD
Polska szkoła jest obiektywnie daleko w tyle w rankingach międzynarodowych, ale jakiś pożyteczny idiota i tak będzie mówił, że bardzo dobra szkoła, o #!$%@? xD jeżeli polski program nauczania jest szczytem twoich ambicji, to rzeczywiście super. Szkoda słów.
  • Odpowiedz
w którym poziom przynajmniej jest dobry poziom, innym systemem w którym jest bezwartościowy program (twój).


Dobry poziom? Poziom polskiej edukacji jest obiektywnie zły i jesteśmy daleko w tyle rankingów. Ja podałem przykład możliwej zmiany, ale ty dziwnie bronisz obecnego stanu.

Programowanie? Masz jakiekolwiek pojęcie o programowaniu? Bo gdybyś miał, wiedziałbyś że jest to taka sama umiejętność dla większości ludzi jak chemia.


@przyjaciel_golomb tak, mam pojęcie o programowaniu. #!$%@? jak potłuczony. Matematyki uczy
  • Odpowiedz