Wpis z mikrobloga

@xWiteQx: Miałeś Wiedzę o Społeczeństwie? Bo ja miałem i były tam odpowiedzi na te jakże "skomplikowane pytania", które zadałeś w tym memie, co nie jest w sumie takie trudne, a matematyka jest trudna i jeśli kiedyś ci się zachce coś robić w tym kierunku, to wiedza ze szkoły już ci się przyda nawet jeśli ci się wydaje że nic nie pamiętasz.
@xWiteQx: nie, nie powinna. Szkoła powinna dostaraczać wiedzy o świecie, nie każda wiedza jest praktyczna i znajduje praktyczne zastosowanie, niemniej sprawia, że masz szersze horyzonty i lepiej rozumiesz otaczającą cię rzeczywistość. Wiedza to nie jest tylko narzedzie do osiągnięcia określonego celu, wiedza to cel sam w sobie. Dzięki wiedzy nie kładziesz się na pysk i nie prosisz jakiegoś bóstwa o wybaczenie grzechów, kiedy zobaczysz zaćmienie słońca, pomimo tego, że sama wiedza
@slawko97: @bacaa90: Ale pamiętajcie, że ja tylko i wyłącznie wstawiłem mema, tudzież zdjęcie, które stworzył ktoś inny. Biorąc to pod uwagę, jak również liczbę plusów pod moim wpisem, można łatwo wywnioskować, że nie tylko ja jestem takiego a nie innego zdania. Niektórzy tutaj zachowują się tak, jakby to o czym ja piszę było jakimś ewenementem, a prawda jest taka, że trąbi się na ten temat już od wielu lat, więc
@xWiteQx Ponieważ osoby które nie mają wykształcenia najczęściej mówią że jest ono niepotrzebne. Prawda jest że nie trzeba mieć doktoratu żeby zarabiać dobre pieniądze, ale sama nauka nie jest tylko po to by zgarniać hajsik, niektórzy po prostu mają sufit trochę wyżej jeżeli chodzi o wiedzę na temat otaczającego świata i np po to robią studia. A wydaje mi się że jeżeli chodzi o szkołę to program nauczania nie jest w Polsce
Biorąc to pod uwagę, jak również liczbę plusów pod moim wpisem, można łatwo wywnioskować, że nie tylko ja jestem takiego a nie innego zdania.


@xWiteQx: Liczba plusów to akurat nie najlepszy argument. To że dużo ludzi jest za czymś nie znaczy, że to jest dobre (patrz wybory). Poza tym część ludzi mogła zaplusować, bo spodobał im się rysunek Toma.
@xWiteQx: Uczą jak pisać cv (nawet po angielsku), a obecnie samodzielnie PITu się nie wypełnia, tylko sprawdza czy się zgadza z tym na gov.pl Jak zarabiać duże pieniądze to Cię nikt nie nauczy, bo gdyby była jedna prosta metoda to nie byłoby biedy na świecie xd
@xWiteQx do twórcy mema i myślących podobno.

Wy myślicie, że babka powie: ty idź tu i tu, zrób to i to, i milion masz, a ty zrób tamto i dwa miliony.

Matma UCZY MYŚLENIA, które potem ma procentować w życiu. Tu nawet nie chodzi o liczenie sinusa czy całki, ale o myślenie.

Coś, czego w Afryce np. Nie ma. Tam mają 80 IQ.
A my zmierzamy do tego, bo poziom spada z
może naprawdę trzeba było na ślusarza jeśli do dziś nie zrozumiałeś, że rola szkoły polega na dostarczeniu narzędzi do zdobywania wiedzy? Do tego to Ci, którzy potem wykorzystują te narzedzia są najważniejsi, a nie Ci co narzekają, że niczego się nie nauczyli.


@Polanin co za brednie posłusznego niewolnika xD
To zastanów się jeszcze - skoro do dziś nie zrozumiałeś - w czym to miałoby być lepsze od przygotowania do życia i
tego o czym mówisz mogą nauczyć cię rodzice, a całek i algebry cię nie nauczą.


@tajemniczygosc następny niewolnik, wy jesteście niereformowalni xD Nic dziwnego, że taki syf w tym kraju, jak nawet na największe bzdury się przytakuje i mówi, że tak ma być, bo tak było xD i skoro poprzednie pokolenia miały #!$%@?ą edukację, to następne w zemście też muszą mieć.

Czego cię rodzice mają nauczyć, fachu? Zgłupiałeś? Pomijając już to, że
kiedyś dorośniesz to zrozumiesz znaczenie matematyki w szkole


@Bez_precedensu jak dorośniesz poza fazę nastoletnią, to może dojdziesz do tego, że logikę można ćwiczyć też na inne sposoby oraz ten ogrom czasu w szkole można by lepiej zagospodarować i nauczyć matematyki oraz praktycznej wiedzy.
jak dorośniesz poza fazę nastoletnią, to może dojdziesz do tego, że logikę można ćwiczyć też na inne sposoby

@srogie_ciasteczko do których i tak nie siądziesz, skoro nie chce Ci się zrobić 5 zadań z matematyki w szkole, więc o czym my mówimy. I fazę nastoletnia mam już dawno za sobą kolego ( ͡° ͜ʖ ͡°)
uczą Cię logicznego myślenia ...


@Bez_precedensu czy ty naprawdę wierzysz w te brednie, które wypisujesz? Matematyka uczy logiki, ale nie uczy jak wykorzystać tę logikę w realnym życiu. Jesteśmy za to bombardowani propagandą, manipulacjami, religią i jakoś większość ludzi jest na nią podatna.
Można by ograniczyć matematykę i więcej uczyć programowania. Logika + wiedza praktyczna w jednym.

i umiejętności rozwiązywania problemów.


Jakiego rozwiązywania problemów? Chyba jak znaleźć X.

Myślisz że mając w