Wpis z mikrobloga

Spotkaliście się kiedyś na żywo z blokiem na wsi?
Nie mówię o jakiejś satelickiej wiosce 20 km od centrum dużego miasta, tylko o naprawdę głębokiej wiosce, otoczonej innymi małymi wioskami.

Jak dla mnie to jakiś koszmar, ale pewnie też duża oszczędność vs domek, choćby najmniejszy.
Wszystkie wady bloku i wszystkie wady mieszkania z dala od cywilizacji jednocześnie.

Tu pełna galeria pic related, gdyby kogoś ciekawiło

#mieszkanie #miasto #wies
Moseva - Spotkaliście się kiedyś na żywo z blokiem na wsi? 
Nie mówię o jakiejś sate...

źródło: comment_1620163357DPZMU6qtHuc0Vj3CY14kiB.jpg

Pobierz
  • 48
via Wykop Mobilny (Android)
  • 8
@Moseva: @BajerOp:
1. Dlaczego? Przywiązanie, mała mobilność, niskie koszty życia.

2. Jest jeszcze jeden typ zurbanizowanej wsi. To wsie przemysłowe. Ja to znam z północnej części podkarpackiego. Małe miejscowości z fabryczkami i blokami, których powstanie zainicjowano jeszcze za budowy COP-u i ewentualnie rozwinięto je za PRL.
@Moseva: byłem kiedyś w PGRowskiej wielkiej płycie na Mazurach. Wyglądało w środku jak chata we wsi, głównie za sprawą wyposażenia i rzeczy, które ludzie trzymali w domu.
Z drugiej jednak strony blok był na klatce mniej przygnębiający niż wielka płyta w Radomiu na Ustroniu ... gdzie z zewnatrz blok wygląda niby podobnie do tych na Służewcu, a jednak klatka niczym na sowieckiej prowincji
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Moseva: oczywiście zależy. Na szybko spojrzałem na OLX na miejscowości które znam. W obydwu wsiach z fabrykami i niedaleką odległością miast które mają 25, 46 i 65 tysięcy mieszkańców (maks 30 km) - około 3 000 za metr. Na totalnym zadupiu bez żadnego przemysłu (trzecia wieś) - poniżej 2 000 za metr.