Wpis z mikrobloga

Czy miał ktoś sytuację w której kogoś z Was bądź Waszych bliskich oszukano na OLX?
Niestety moja bliska osoba padła ofiarą bardzo popularnej ostatnio metody, sprawa została zgłoszona do banku oraz na policje, aczkolwiek ja sam wątpie, że odzyska te pieniądze. Może ktoś z Was miał taką sytuację i udało Wam się jakoś odzyskać te pieniądze? Niestety jeden przelew wyszedł,na około 4000 zł, rzekomo w stronę Ukrainy...


#olx #oszustwo #pytanie #prawo #bankicentralne
  • 5
  • Odpowiedz
@Yakooo: wystarczy wystawić wartościowy towar na OLX i jest pełno scammerów. Niedawno tak próbowano mnie oszukać na kilka sposobów:
1) przesłanie sfałszowanego potwierdzenia przelewu z banku wraz z adresem do wysyłki towaru do UK i wtedy bym otrzymał kasę ( ͡° ͜ʖ ͡°)
2) metoda na "odebranie środków poprzez OLX" a tak naprawdę podstawioną stronę, gdzie trzeba podać dane do karty i czyszczą ją
3) najbardziej bezczelna,
  • Odpowiedz
@Yakooo: nie, raczej w mojej rodzinie nie ma idiotow a nawet stara matka rozroznia co i jak. Zamiast #!$%@? o polityce przy stole naucz ze domena olx.pl to olx w TLD pl i nie jest to to samo co olx_pl.delivery.site/bla bla. Tak samo jak nie kupowanie tombaku od wiecie kogo na A4.
  • Odpowiedz