Wpis z mikrobloga

Chcę kupić parę rzeczy do konserwacji i pucowania motocykla, przy okazji auta. Zainteresowałem się RRC, chcę wziąć na ten moment Quick Detailer i wrzuciłem też do koszyka Plastic Cleaner, ale widzę, że tych plastic jest kilka rodzajów pod nazwami detailer, dressing, cleaner i nie wiem czy to to samo.
Jakie polecacie podstawowe produkty do dbania o wygląd pojazdu?
Dodatkowo czy na start warto pakować się w polerkę sieciową do 400 zł, czy wystarczy wkrętarka? (docelowo na autach, na razie moto na próbę)
#detailing #motoryzacja #motocykle
m0rdeczka - Chcę kupić parę rzeczy do konserwacji i pucowania motocykla, przy okazji ...

źródło: comment_1620253665nXZFdkhnJHgg9m8jjiIvQK.jpg

Pobierz
  • 11
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@m0rdeczka: plastic cleaner jest do czyszczenia, a dressing do zabezpieczenia już po czyszczeniu, z podstawowych to polecił bym zdecydowanie apc- nie jest duzo gorszy od plastic cleanerow
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Tak apc jest uniwersalny, być może trochę gorszy niż pc, ale do wszystkiego. Dopiero na powierzchnię wyczyszczoną przez APC można nakładać dressingi
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@m0rdeczka: apc może zastąpić plastic cleaner - środek do czyszczenia plastiku, dressing to powłoka która nakłada się po czyszczeniu żeby zakonserwować i nadać polysku/satyny. Nie miałem doświadczenia z apc od adbl jednak marka dosyć porządna
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@m0rdeczka: quick detailer to jest do lakieru coś na zasadzie wosku tylko krócej trzyma.
Polecam do wszystkich kosmetyków rrc dobry stosunek jakość/cena, do użytku własnego wystarczy. Na ich stronie masz opisane do czego jest jaki kosmetyk + mają też filmiki na yt
@m0rdeczka: @Yeraz: A ja od siebie zdecydowanie odradzam RRC. Za dużo mieli wtop z produktami które w jakiś sposób uszkadzały ludziom auta aby móc im ponownie zaufać. Jak każda firma mają udane i nieudane produkty, jednak to w jaki sposób potraktowali klientów którym ich produkty narobiły szkód całkowicie skreśla tę markę u mnie (wyzwiska klientów na forach i grupach fb, zrzucanie na to że ich produkty są tylko dla profesjonalistów
Natomiast jeśli chodzi o pojęcia:

Plastic (Interior) Cleaner - czyści dogłębnie elementy plastikowe wewnątrz auta

Plastic (Interior) Dressing - jest to swego rodzaju środek którym smarujemy wyczyszczone plastiki aby nadać im przyciemnienie, przywrócić wygląd nowych plastików przed wyblaknięciem, zamaskować porysowania, nadać właściwości antystatyczne, zabezpieczyć przed działaniem promieni UV i dalszym blaknięciem. Przykład z użycia dość mocno przyciemniającego dressingu (niestety coś za coś - mocne przyciemnienie zazwyczaj wiąże się z tym że potrafi
klotz - Natomiast jeśli chodzi o pojęcia:

Plastic (Interior) Cleaner - czyści dogł...

źródło: comment_1620281423OHsCXus8FM3LYkGzaNKDJy.jpg

Pobierz
Dodam jeszcze że APC w źle dobranym stężeniu może zmyć oznaczenia z przycisków w samochodzie. Interior Cleaner ma zawsze dobrze dobrane stężenie, czasem niższe pH przez co jest dużo bezpieczniejszy. Interior Cleaner ma też przyjemny zapach, APC raczej chemiczny. Czasami interior cleaner pozostawia też delikatne przyciemnienie.

RRC APC to to jeden z tych produktów, który w przeszłości miewał fatalne opinie. Tutaj polecam ADBL APC.
@cargeekpl: powiem szczerze że nadużywam interior cleanera adbl. Nawet sam z siebie bez dressingu zostawia lepszy efekt bo nie wysusza tak mocno plastików. Bańka APC się kurzy i za bardzo nie mam potrzeby do niej zaglądać. Fajnie czyści też meble ( ͡° ͜ʖ ͡°)