Wpis z mikrobloga

Panowie porozmawiajmy o faktach. Pan Piłkarz Robert Lewandowski w tym sezonie Bundesligi w zaledwie 27 meczach wykręcił już niebagatelny, niesamowity, oszałamiający wręcz wynik 39 goli. Panowie 39 goli w 27 meczach. Ja z matematyki może za dobry nie byłem, ale z pomocą kalkulatora dało to 1,44 gola na mecz. To jest jakiś kosmos. My Polacy lubimy skromność, lubimy patrzeć z zachwytem na innych, na sąsiadów, na Zachód, my lubimy się zachwycać Messim, Ronaldo, czy niegdyś Ronaldiniu Gałczu, ale powiedzmy sobie to otwarcie, powiedzmy to wprost, bo ja chcę żeby to wybrzmiało: obecnie najlepszy piłkarz globu to Robert Lewandowski. Panowie, ale to jest prawdziwa maszyna, to jest cyborg zaprogramowany na strzelanie goli, on się nie zatrzymuje, on ma ten instynkt strzelecki, on ma to coś z czym trzeba się urodzić, coś co Bozia daje w genach, coś czego samym treningiem nie da się wypracować. Ja jako skromny dziennikarz z Dębicy cieszę się, że dane mi jest żyć w tych czasach, gdy nasz ukochany Robert jest na świeczniku, gdy bije wszelkie rekordy, gdy robi rzeczy, o których zwykły śmiertelnik nawet by nie pomarzył. Panie Robercie [napina się i zwraca ku kamerze] trzymam za Pana kciuki, cała Polska trzyma za Pana kciuki. Jeszcze 2 gole, jeszcze 2 trafienia i przejdzie Pan do historii. Tego Panu życzę. Tyle ode mnie.
#mecz #kanalbekowy #kanalsportowy #misjafutbol
Pobierz
źródło: comment_1620497418mVyMeGkTdttXp2F4WBD1xh.jpg
  • 8