Wpis z mikrobloga

  • 0
Mirasy,, Mirabelki, pomóżcie.. Robię jasną łazienkę i mam straszny dylemat czy brać baterie (zarówno prysznicową jak i umywalkową) czarne czy chrom? Chodzi o markę Omnires. Czarne wydają mi się ładniejsze od chromu jednak słyszałem od jednych znajomychże farba po roku użytkowania się przeciera, szczególnie w miejscu odkładania słuchawki. Dodatkowo wydaje mi się że teraz panuje moda na czarne, a chrom jest ponadczasowy. Z drugiej strony jasna łazienka która ma elementy w chromie nie jest niczym przełamana i wydaje mi się nudna... a może byłby sen baterie prysznicową i umywalkową wziąć w chromie do tego reszta elementów czarne? (obramowanie lustra, grzejnik, przycisk spłuczki) ale nie wiem czy takie pomieszanie styli wyjdzie na dobre. jakie macie zdanie odnośnie czarnych baterii? (szczególnie po dłuższym czasie użytkowania) pomóżcie!! #mieszkanie #mieszkaniedeweloperskie #remontujzwykopem #patodeweloperka #urzadzajzwykopem #lazienka #design
  • 32
  • Odpowiedz
  • 0
@gooway chrom! Mamy czarne kamienne schody na 2 piętrach i widać na tym każdy syf! Nawet stopa w skarpecie się odbije. A wogole to #!$%@?ć kolor czarny jeśli chodzi o dom. Serio ci mówię
  • Odpowiedz
@gooway: ziomek z pracy z rok temu robił łazienkę i zrobił z czarnym omniresem. Ja mam łazienkę w stylu coś jak u ciebie-drewno plus białe płytki i po długim zastanawianiu się wziąłem jednak chrom z omniresa (bierz też pod uwagę ceny i dostępność przycisków do stelażu podtynkowego ).
Po roku kolega w cholerę żałuje bo o ile czarny super wygląda to jest mega niepraktyczny, każde najmniejsze zabrudzenie na tym widać, kamień
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@thewickerman88 dzięki za informacje, zastanawiam się tez nad połączeniem typu baterie chromowe ale przycisk do wc czarny, obramowanie lustra czarne, dodatki czarne, alei boję się że źle to będzie wyglądała jednak, co o tym sądzisz? lepiej być konsekwentnym i nic czarnego wtedy?
  • Odpowiedz
@gooway: heh miałem dokładnie taką dyskusję z żoną. W znaczeniu skoro baterie w chromie to czy reszta może być w czerni.
I w sumie-beterie mam chromowane, ramkę przy szybie uznałem że też dam metalową a nie czarną bo przy chromowanej baterii i deszczownicy jakoś lepiej mi jednak razem pasowało. Wydawało mi się że dziwnie by było-ramka czarna a bateria za nią chromowana. ( Plus jak coś-ramka też zbiera kamień od strony
  • Odpowiedz
via Android
  • 1
@thewickerman88 dzięki za informacje, właśnie jedna aranżacja w sklepie tak wyglądała ze bateria chromowa, lustro czarne, dozownik do mydła czarny i jakoś się nie gryzło, jednak płytki były ciemne a u mnie będą jasne. dopytam jeszcze czy z perspektywy czasu, gdybyś teraz miał podjąć decyzję to byś zaryzykował czarne elementy przy bateriach w chromie? mam wrażenie mimo połączenia i chromu i czerni ta czerń może dodać "pazur" całej aranżacji i zle to
  • Odpowiedz
@gooway: z perspektywy czasu-myślę że bym zaryzykował czarną resztę.
W reszcie mieszkania mam trochę czarnych dodatków (czarna lodówka i sprzęty, czarne klamki w białych drzwiach, czarne fugi pomiędzy białymi płytkami w kuchni etc) i tylko łazienka jest bez czarnego.
  • Odpowiedz
@gooway: bateria termostatyczna Y1236/N i zestaw prysznicowy z deszczownicą SYSJIMJIM (natynkowe bo uznałem że będzie łatwiej wymienić plus u mnie zamontowane są nie w prysznicu walk in tylko mam wannę z szybą). Bateria spoko i z nią żadnych problemów (z omniresa mam też umywalkową i kuchenną i też są spoko) ale w zestawie prysznicowym z deszczownicą mam problem z małym wężykiem od deszczownicy. Po pół roku korzystania ten krótszy wężyk dający
  • Odpowiedz