Wpis z mikrobloga

Drugi, w całości przepracowany, tydzień za mną. Wreszcie "normalne" pieniądze pojawily się na koncie i od razu w głowie pojawia się myśl: "jak ja mogłem tak długo czekać z wyjazdem?".
Jeśli ktoś z was się zastanawia nad #emigracja, to pakujcie się i wyjeżdżajcie.
Nigdy nie jest za późno ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Wracając na ziemię. Niestety w ten weekend pogoda nie rozpieszcza więc wypad do pobliskiego Kortrijk odsunął się w czasie.
Na szczęście znalazłem wczoraj miejscówkę, w której mogłem się wreszcie napić tutejszego piwka w normalnych warunkach. Co prawda siedziałem przy beczce a nie stoliku, ale i tak było warto. Świeże powietrze, ciepłe promienie słońca, zimne bro , a w tle muzyka i gwar, z którego, tak na marginesie, nie udało mi się wychwycić ani jednego słowa XD
Minął niemal rok od ostatniego takiego wyjścia i powiem wam, że nawet się trochę wzruszyłem, że wracają powoli stare dobre czasy.
Jeszcze tylko koncertów brak do pełni szczęścia...

To były długie "dwa tygodnie" ( ͡º ͜ʖ͡º)

W następnym wpisie podzielę się kilkoma spostrzeżeniami i rzeczami, które zaskoczyły mnie w #belgia.

Do usłyszenia.
#grubywbelgii
GrubyKapitan - Drugi, w całości przepracowany, tydzień za mną. Wreszcie "normalne" pi...

źródło: comment_16205514612eN6MXmdL9xXdI4dn8lIqu.jpg

Pobierz
  • 19
@GrubyKapitan: Fajnie że się układa Mirku ( ͡° ͜ʖ ͡°) ja miałem dokładnie to samo, wyjechałem jak miałem 24 lata i autentycznie żałuję straconych na pracy w Polsce 5 lat po szkole. Pomijając już pieniądze- inne podejście do życia, otwarci, przyjaźni ludzie, ja mimo że jestem już 4 rok tutaj to absolutnie nie widzę siebie w Polsce czy innym kraju, ja tutaj znalazłem miejsce dla siebie (
@tluczek_do_kartofli: Ja mam 36 na karku więc "straciłem" dużo więcej czasu. Głównie przez lekka pracę, która pozwalała mi się jakoś utrzymać.
No, ale jak zaczerpnąłem życia tu, to aż trudno uwierzyć, że tak się żyje "na świecie".
Pogoda jest tu rzeczywiście zwariowana. Wieje jak diabli, w słońcu czuje się jakby było pod 30, a tu nagle deszcz z gradem. XD
Gdzie mieszkasz?
@Sicarios: Moja tygodniówka za pracę na produkcji to ok 400e. Za pokój agencja potrąca mi z tego 70e.
Ciężko mi się wypowiadać o kosztach utrzymania, bo jestem tu niecały miesiąc, ale nie żałując sobie niczego, sporo zostaje z każdej wypłaty ¯\_(ツ)_/¯
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@GrubyKapitan: ee to elegancko, pytam bo sam planuje emigrację i rozpatruje które z krajów wybrać.
Mam 21 lat, studiować nic nie zamierzam a jest po technikum mechatronicznym i niestety jak obiecywano nam pełno pracy w tym zawodzie tak okazuje się że gówno jest (chyba że jesteś po studiach z automatyki itd itp) a po drugie niestety pomyliłem z kierunkiem i nie moja totalnie więc skończyłem na magazynie za 2.5k netto więc
@Sicarios: Mieszkam z dwoma magazynierami. Na prace nie narzekają. Na kaskę też. Jeden, który wcześniej robił w Holandii, mówi, że zupełnie inne życie tutaj.
Ja trafiłem tu, tzn. do Belgii, trochę przypadkiem, bo spodobała mi się oferta i w zasadzie wysłałem tylko jedno CV. XD
Wiedziałem tylko, że nie chce do Niemiec, na Wyspy ani do wcześniej wymienionej, Holandii.
Będąc na twoim miejscu, długo bym się nie zastanawiał nad wyjazdem.
Chociaż