Wpis z mikrobloga

Mireczku bo mnie trafi. Czy ktoś wie jak to teraz wygląda po #brexit z alkoholem? Wiem ile mogę wziąć ale co z zakupami na bezcłowce? Oraz co jeżeli mam więcej niż dozwolone ? Mam zapłacić akcyzę itd ? Ale #!$%@? ile bo nikt nawet nie chce napisać co się dzieje gdy masz więcej niż można !!!

Dzięki
#anglia #emigracja #uk #pytanie
  • 9
@cyb3rm4n: gdzie tak piszą?

https://www.gov.uk/duty-free-goods/arriving-in-Great-Britain#:~:text=You%20can%20also%20bring%20in,to%2022%25%20alcohol%20%2D%209%20litres

Alcohol allowance
How much you can bring depends on the type of alcohol. You can bring in:

beer - 42 litres
wine (not sparkling) - 18 litres
You can also bring in either:

spirits and other liquors over 22% alcohol - 4 litres
fortified wine (for example port, sherry), sparkling wine and alcoholic drinks up to 22% alcohol - 9 litres
You can split this last
@cyb3rm4n: Przyjeżdżających do Polski z kraju niebędącego członkiem UE obowiązują ograniczenia dot. przywozu wyrobów alkoholowych. Przywóz alkoholu do Polski w bagażu osobistym z krajów, które nie są członkami Unii Europejskiej (nie bierzemy tu pod uwagę krajów należących jednocześnie do strefy Schengen, o czym osobno) jest zwolniony od podatku, jeśli mieści się z określonych limitach.

Można wwieźć:
1 litr (łącznie) alkoholu i napojów alkoholowych o zawartości alkoholu powyżej 22 proc. lub
2