Wpis z mikrobloga

#facebook #pytanie #bezpieczenstwo #security #technologia
Od jakiegoś czasu w dzienniku aktywności facebooka mam dziwne wpisy dotyczące polubień komentarzy. Problem w tym, że to nie są moje polubienia.
Normalnie podejrzewałbym włamanie, ale sprawdzałem zalogowane sesje, wylogowywałem wszystkie, zmieniałem hasło i problem ciągle występuje. Mam też włączone uwierzytelnianie dwuskładnikowe.
Kolejną rzeczą jest to, że komunikaty w tych wpisach nie pokrywają się z oryginalną aktywnością- normalnie komunikat brzmi X polubił komentarz Y, i wpis jest klikalny. W przypadku niezweryfikowanych aktywności jest to X lubi komentarz Y, wpisy nie są żadnym odnośnikiem, tylko zwykłym tekstem w którym nie mogę nawet kliknąć swojego ani tego drugiego nazwiska/nazwy strony.
Pisałem do Centrum Pomocy Facebooka już dwa razy, ale zero odzewu. Nie wiem już co z tym zrobić, bo z tego co pytałem to jestem jedyną osobą która ma taki problem.
Ktoś spotkał się z czymś takim? Może jakieś pomysły czym to może być spowodowane i co można z tym zrobić?
mrdrepl - #facebook #pytanie #bezpieczenstwo #security #technologia
Od jakiegoś czas...

źródło: comment_1620564631QQfdv1pIqxhyFcU9oVGWVa.jpg

Pobierz
  • 6
  • Odpowiedz
@mrdrepl: jest to globalny bug facebooka. Stare aktywności pojawiają się jako nowe i nie jest to nic niebezpiecznego. Owszem, powinni to usunąć jak najszybciej bo człowiek ma wrażenie, że ktoś mu siedzi na koncie. Ale ten bug sobie działa już od ponad 6 miesięcy.
Ja zrozumiałem, że są to baaaardzo stare aktywności jak wyskoczyło mi coś w stylu "x polubił stronę testy gimnazjalne odpowiedzi". Może jak popatrzysz u siebie to też
  • Odpowiedz
@mrdrepl: Natomiast nie potrafię odpowiedzieć na pytanie jak to jest, że istnieje tylko kilka wybrańców z podobnym problemem. Moi znajomi też nie mają tego błędu. No może jedna osoba miała, ale to przez chwilę. U mnie potrafi jednego dnia pojawić się 6 razy "x polubił komentarz y" a potem przez 3 tygodnie nic.
  • Odpowiedz
@Tryck21: Dzięki, fakt jak się dobrze przyjrzę, to znajduję jakieś fanpage'e, które mogłem obserwować bardzo dawno temu, ciężko mi uwierzyć że to wszystko moje aktywności no ale pewnie po prostu nie pamiętam wszystkiego co kiedyś robiłem
  • Odpowiedz