Wpis z mikrobloga

Gduby nie realna grozba, ze uciskane masy pracujace wezma dprawy w swojs rece to zadne prawa pracownicze by nie piwstaly


@PDCCH: Pierwsze prawa pracownicze i zasady BHP powstały jeszcze na długo przed jakimikolwiek ruchami socjalistycznymi. W Wielkiej Brytanii w okolicach 1800 roku. To był proces długotrwały i zachodził równolegle do wzrostu zamożności społeczeństwa. Kiedy pewne rzeczy (np wykluczenie pracy dzieci) stawały się w końcu możliwe do zrealizowania dzięki rozwojowi ekonomicznemu.

A
  • Odpowiedz
@amantadeusz: W XIX wiecznej Wielkiej Brytanii za sukcesem stały przede wszystkim silne instytucje prawne i polityczne, umożliwiające innowacje i bezpieczne otoczenie prawne i polityczne, nie sam brak państwa w gospodarce. Ten brak był korzystny, ale dużo wcześniej, w przed- lub bardzo wczesnokapitalistycznym okresie, przynajmniej wg. Acemoglu, przede wszystkim przez zwiększenie inkluzywności co do handlu kolonialnego. A ten w XIX wieku pracował już bardzo mocno na brytyjski sukces gospodarczy. Z kolei wielki
  • Odpowiedz
@amantadeusz: przy interwencjoniźmie ze strony Państwa, bo inaczej cwaniaki właściciele firm by zrobili tylko tak, że pracownicy skakali z okien ( które były zamurowane by nie skakali ) gdyż mieli dość pracy po 16 godzin
  • Odpowiedz
@mateusz-hmh: A to rządy państw kapitalistycznych handlują czy poszczególne osoby? Żadne złe argumenty, a ty nawet nie rób fikołków.
W takiej Polsce czy USA masz totalną cenzurę? Zabijają/likwidują ci przeciwników politycznych? Masz jakieś obozy koncetracyjne jak w państwach komunistycznych?
  • Odpowiedz
@technojezus: ogólnie kapitalizm polega na tym, że wszystko mają robić ludzie, więc nie wiem czemu uważasz, że rząd miałby handlować? Zapewne też rękami podporządkowanych gangsterów

totalnej nie, ale cenzura jest

likwidują przeciwników politycznych prawnie/pomawiając/w wypadkach
Nie ma obozów, jest mobbing, który wyniszcza psychicznie np mobbing w korporacjach. efekty podobne do obozów
  • Odpowiedz
@amantadeusz: A teraz proszę wkleić jak się rozchodzi majętność najbogatszych i najbiedniejszych. Wiwat kapitalizm! Będziesz niewolnikiem, ale nie za pół dolara, ale jednego dolara! Wiwat wszystkie stany kapitałowie! ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Komunizm nigdy nie będzie efektywniejszym systemem od kapitalizmu


@Mirkosoft: W sumie zastanawiałem się kiedyś nad tym i wydaje mi się, że jesteś w błędzie. Komunizm może być efektywniejszym systemem od kapitalizmu, ale pod jednym warunkiem. Że będzie nim zarządzała sztuczna inteligencja, która będzie miała wpływ na nawet najdrobniejsze decyzje, redystrybucje środków i inne takie komusze pojęcia.
  • Odpowiedz
@Ark00: Takie coś Lem już opisał. Zrobiono też eksperyment Calhouna.

W skrócie w przeciągu 4 pokoleń ludzkość by wyginęła - nikt nie chce żyć bez celu oraz w więzieniu jakim jest komunizm, tym bardziej takim idealnym gdzie sztuczna inteligencja robi ci cukierkowy pokój bez klamek i z puchowymi ścianami byś nic sobie nie zrobił. To najgorsza tortura.
  • Odpowiedz
@ArpeggiaVibration: właśnie, że AI jeśli przewyższała by człowieka inteligencją to potrafiłaby też uniknąć wystąpienia wspomnianych przez Ciebie problemów. Poza tym nie miałem myśli cukierkowego pokoju bez klamek gdzie człowiek tylko żyje i żre, raczej optymalnej redystrybucji środków nie nastawionego na maksymalne szczęście ludzi a bardziej na, no właśnie nie wiem, na optymalny rozwój cywilizacji? Gdzie AI potrafiłoby np. odpowiednio rozdzielić pracę na ludzi czy zmotywować ich do rozwoju, dbania o zdrowie
  • Odpowiedz
@Ark00: po 1 nie potrafiłaby - inteligencja to nie mądrość, a po 2 uniknięcie wspomnianych problemów wyklucza kontrolę człowieka przez sztuczna inteligencję oraz system totalitarny - wykluczenie tego to jedyna metoda na uniknięcie upośledzenia ludzi i potem ich wymarcia.
  • Odpowiedz
po 1 nie potrafiłaby


@ArpeggiaVibration: nie bo nie? Nie widzę powodu dla którego, jeśli kiedyś powstanie techniczna osobliwość przewyższająca człowieka intelektem, miałaby nie potrafić sterować ludźmi na globalną skalę. Po prostu nie potrafisz sobie tego wyobrazić. Człowiek ze swoją inteligencją potrafi zmieniać naturę w sposób w jaki żaden inny gatunek nie potrafił. Więc AI przewyższające człowieka inteligencją byłoby dla nas niczym bóg.
  • Odpowiedz
@Ark00: Inteligencja to nie mądrość - jest pełno ludzi o bardzo wysokim IQ którzy są de facto głupcami i to często skrajnymi.

Już teraz komputer jest o wiele inteligentniejszy od ludzi ponieważ potrafi wykonać operacje logiczne i skojarzeniowe w kilkaset tysięcy razy krótszym czasie niż człowiek. Tyle że komputer jest głupi mimo że inteligentny. To samo jest ze sztuczną inteligencją która jest niczym więcej niż komputerem z algorytmem automatycznego uczenia się
  • Odpowiedz
Tyle że komputer jest głupi mimo że inteligentny


@ArpeggiaVibration: nie, komputer nie jest inteligentny, zdolność obliczania pewnych rzeczy nie świadczy o tym, że coś jest inteligentne, o inteligencji świadczy zdolność do dostosowywania się do otrzymywanych bodźców ze środowiska. Równie dobrze możesz powiedzieć w tym przypadku że inteligentny jest kalkulator, maszyna bębenkowa, liczydło czy inne urządzenia które pozwalają na wykonanie np. operacji dodawania.
Inteligentne są algorytmy, które potrafią dostosowywać swoje działanie do
  • Odpowiedz
@Ark00: W takim razie nie myl zarządzania przez sztuczna inteligencje z socjalizmem albo tym bardziej komunizmem, bo z tego co rozumialem z powyższej wypowiedziz chcesz żeby sztuczną inteligencja zarządzająca człowiekiem nie była ograniczona żadnymi paradygmatami tylko by od razu posiadała wszelką mądrość wiedzę i inteligencję o jakiej się nam nie śniło i nie musiała się niczego uczyć przynajmniej nie na poziomie, który my możemy podjąć.

Efektem działania takiej sztucznej inteligencji byłoby
  • Odpowiedz
@Ark00: no chyba że źle cię zrozumiałem i nie chcesz od razu komputera który nie będzie de facto dla nas osobnym bytem przewyższającym nad we wszystkim co możemy podjąć i sobie uświadomić, tylko po prostu zwykłego nadzorcy do masowej hodowli brojlerów, które to będą w tym przypadku ludźmi w paradygmacie sprawiedliwości społecznej i moralności socjalistycznej. Wtedy podtrzymuje to co wyżej napisałem o braku wyobraźni i sadyzmie.
  • Odpowiedz