Wpis z mikrobloga

@bartolomis: Przecież naukowcy wielokrotnie odtwarzali warunki panujące na ziemi miliony lat temu i zauważyli powstawanie małych organizmów, początkowo jak to Dawkins nazywa "bulion" w oceanach.
Natomiast nie udało im się odtworzyć bajeczek opisanych w biblii czy koranie o jakimś zamienianiu krwi w wino, zmartwychwstaniach czy latającym koniu na księżyc.
@bartolomis:

Nie wiemy, w jakie składniki chemiczne obfitowała Ziemia przed powstaniem

życia, sądzi się jednak, że były wśród nich woda, dwutlenek węgla, metan

i amoniak - o każdym z tych prostych związków wiadomo, że jest obecny przynajmniej na niektórych planetach Układu Słonecznego. Wielu chemików podejmowało próby imitowania środowiska chemicznego, jakie występowało na młodej

Ziemi. Umieszczali oni te proste związki w kolbie, a źródłem energii było promieniowanie ultrafioletowe lub wyładowania elektryczne -
@dsomgi00: ciekawe, jednak żadna metoda naukowa nie jest w stanie udowodnić, jaki jest wiek ziemi lub wszechświata. Wszystkie oceny wieku ziemi oparte są na obliczeniach, które z kolei opierają się na założeniach o przeszłości: punkt wyjściowy „zegara”, jego szybkość posuwania się i to, że nigdy nie był zakłócony.
Nie ma niezależnego naturalnego zegara, według którego moglibyśmy sprawdzić słuszność tych założeń. Na przykład, liczba kraterów na księżycu wzrasta obecnie bardzo powoli, co
@bartolomis: Nawet na wikipedii jest wyśmiana ta historyjka

Opowieść zawarta w Księdze Rodzaju była i jest tematem rozległych opracowań w różnych religiach abrahamowych, których treścią były zarówno teoretyczne rozwiązania kwestii (np. jak Noe mógł zmieścić wszystkie rodzaje zwierząt do arki) jak i alegoryczne interpretacje (np. uznanie arki za prekursora Kościoła, niosącego zbawienie ludzkości).


Począwszy od XIX wieku, w związku z rozwojem geologii i biogeografii jako dziedzin nauki, badacze historii naturalnej zaczęli
@bartolomis: Najstarsze jezioro to Bajkał.

Jezioro znajduje się w ryfcie bajkalskim. Jego powstanie wiąże się z odsuwaniem się płyty amurskiej od płyty euroazjatyckiej wywołanym kolizją płyty indyjskiej z Azją, rozszerzeniem pacyficznych stref subdukcji i ciepłem płaszcza ziemskiego[7]. Ocenia się, że wiek Bajkału może być większy niż 25 mln lat. W tym czasie na dnie gromadził się materiał osadowy przynoszony przez rzeki. Grubość osadów dennych ocenia się na ponad 7 km[8].
@bartolomis: Ehh ja podaje definicje z Wikipedii popartą dziesiątkami jak nie setkami publikacji naukowych, a ty z ze stronki Creation z dwoma publikacjami. Co ciekawe po wejściu w te publikacje nic nie wynika, nie ma żadnej wzmianki o wieku, a po za tym odnosi się ona do jeziora Eyre w Australii.
I jeszcze fajnej ciekawostki się dowiedziałem przynajmniej po kliknięciu w to jezioro, a mianowicie:

W okolicach jeziora 27 listopada 2015
@bartolomis: Pytaj naukowców nie mnie. A co do jeziora jeszcze na następnej stronie znalazłem, że jego wiek szacuje się na ponad 20 milionów lat. Czyli trochę mniej niż Bajkał.
Tym samym kończe rozmowe, bo nie widzę w niej sensu.

Wiek meteorytu – chondrytu lub aerolitu – oceniany jest na 4,5 miliarda lat[3]. Meteoroid został uformowany w czasie powstawania Układu Słonecznego, jeszcze przed powstaniem Ziemi[3].

Skład chemiczny i mineralny chondrytów zbliżony jest