Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 6
@skitarii: nie, bo w mojej opinii gwałt może być rzeczą nawet gorszą od śmierci. Użycie słowa "naturalniejsza" było błędem, po prostu większość ofiar podczas wojen to mężczyźni, składa się na to wiele czynników. Śmierć kobiet podczas wojny nie jest aż tak powszechna i dlatego jest bardziej szokująca. Tym bardziej, że tak jak wspominałem, kobiety nie kojarzą się z wojną
Onet przegiął pałę, nie pierwszy raz. Co za uje z nich niesprawiedliwe, tępe miernoty.
Przecież wiadomo że kobiety i dzieci rozpętują każdą wojnę bo rządzą światem, jeszcze cwane Karyny wysyłają biednych mężczyzn na te bijatyki.
Siedzą se potem w domach i czekają na łupy z wojny; biżuterię, klejnoty, monety. Od małego tępić dziewczynki, nie pozwolić im się bawić pistoletami i autkami wojskowymi bo potem rosną i wpadają na debilne pomysły konfliktów światowych!
@Herubin też nie ma nic wspólnego i nie uważam, że śmierć niewinnego człowieka jest mniej ważna w zależności od płci. Po prostu chodzi mi o to, że ludzi bardziej dotyka informacja o śmierci dzieci i kobiet na wojnie, bo jest dużo mniejsza szansa, że te osoby atakowały ludzi lub zaogniły konflikt. Za to, gdy słyszymy, że umarło iluś mężczyzn, nie mamy pewności czy umarli w walce czy szukając schronu.
ludzi bardziej dotyka informacja o śmierci dzieci i kobiet na wojnie, bo jest dużo mniejsza szansa, że te osoby atakowały ludzi lub zaogniły konflikt.


@Kaiwo: kobiety wychowywały tych morderców albo nakłaniały do zostania żołnierzem, więc takie coś nie ma sensu
@Silmarils:

Wykopowe piekło mężczyzn opiera się na mizoginii praktycznie od samego początku

Wolałabym, żebyście mówili o swoich postulatach i w jakich sytuacjach jesteście gorzej traktowani/dyskryminowania


Nie wiem, skąd u ciebie taka retoryka, ale całkowicie się z tobą nie zgadzam. Co i rusz trafiam na wykopie na wpisy i znaleziska z wyszczególnionymi przypadkami dyskryminacji mężczyzn, tutaj znalezisko z wczoraj.
Dlaczego uważasz, że tutejsze "piekło mężczyzn" opiera się na mizoginii? Jesteś w stanie
lepiej zginąć samemu


@GordonSzamlej: Zwłaszcza na wojnie - w wyniku krwotoku z urwanej kończyny, dusząc się od BŚT, leżąc z jelitami na wierzchu bo kilka metrów od Ciebie wybuchła mina czy też paląc się żywcem, bo w czołg/transporter którym jedziesz trafił pocisk ppanc. No i nie zapominajmy o jeńcach, zwłaszcza w ISIS-owej dziczy - można być też rozjechanym przez czołg, być topionym, mieć poderżnięte gardło - opcji jest wiele. Widziałaś Ty
Widziałaś Ty kiedykolwiek nagrania jak naprawdę wygląda wojna, że tak #!$%@? jak to mężczyźni mają pod tym kątem lepiej?


@kompek: czytałeś ty cokolwiek o tym co się dzieje z kobietami podczas wojny czy tak #!$%@? jak to kobiety mają lepiej?

Idę na front dostać tym szrapnelem any day niż być jak zwierze zapędzone do klatki na łasce zwyroli.

i gówno mnie obchodzi jaką dalszą rodzinę bedziesz mi wyliczał. W razie konfliktu
@Silmarils: Nie żebym się czepiał - z tego co widziałem kiedy zawsze lądował wpis o obecnych problemach mężczyzn to za każdym razem pojawiały się komentarzy oskarżające op o szowinizm faszyzm, że jest incelem. Teraz pytanie - gdzie byłaś wtedy kiedy te problemy zawarte we wpisach były w gorących/lub pojawiła się dyskusja w komentarzach?
I fakt często wyskakują ludzie, którzy jawnie obwiniają za wszystko kobiety - ale to znowu, to są ci
Mężczyźni: tworzą konflikty wojenne i zmuszają innych mężczyzn do walki w tych konfliktach

Wykopki: baby złe

Ciekawy jestem, ile osób pod tym wpisem z jednej strony pisze, że mężczyźni na wojnie mają gorzej, bo walczą na pierwszej lini frontu, a z drugiej strony te same osoby są przeciw przyjmowaniu kobiet do wojska, policji i innych tego typu jednostek?
Nie żebym się czepiał - z tego co widziałem kiedy zawsze lądował wpis o obecnych problemach mężczyzn to za każdym razem pojawiały się komentarzy oskarżające op o szowinizm faszyzm, że jest incelem.


@Yamikaze A masz może jakiś przykład? Bo moje podejście jest takie, że jeśli wpis był pisany w stylu "baby mówią, że tu mają źle, ale spójrzcie na mężczyzn, którzy tam mają w #!$%@? gorzej, więc baby #!$%@?ą głupoty", to nie
@grzsci: Kurde - jak mam ci to udowodnić skoro nie robię screenów wyzwisk i nie dodaję do ulubionych takich postów? (szybkie kopanie ulubionych - może tutaj coś będzie, bo ostatnio wywalałem 90% wpisów i możliwe, że mi umknęło. https://www.wykop.pl/wpis/50179555/heheszki-humorobrazkowy-pasjonaciubogiegozartu-bek/ . Wstarczy też przejrzeć tagi #redpill lub #dyskryminacjamezczyzn i po dodaniu paru mirków na czarno można ciekawe rzeczy zobaczyć w komentarzach)
Co nie zmienia faktu, że takie osoby które atakują osoby mówiące
@grzsci

Bo moje podejście jest takie, że jeśli wpis był pisany w stylu "baby mówią, że tu mają źle, ale spójrzcie na mężczyzn, którzy tam mają w #!$%@? gorzej, więc baby #!$%@?ą głupoty", to nie dziwne, że ktoś taki zebrał wyzwiska typu incel.

A czemu? Masz teraz akcję onetu "107 lat", która opiera się na opracowaniu dotyczącym "luki między płciami", tylko to opracowanie nie dotyczy żadnej "luki", tam jest przyjęte że tylko
@Trusky92: Onet w formie? Chyba żyłeś pod lodem kilakset lat. Bo szczególne pietnowanie zabijania kobiet i dzieci ma miejsce już od dawien dawna.
Przy tekstach z podobnych zwrotem z rzezi Ochoty czy na Wołyniu tęz bedziesz sie tak oburzał?
co się dzieje z kobietami podczas wojny czy tak #!$%@? jak to kobiety mają lepiej?


@GordonSzamlej: No i co z nimi takiego się dzieje, czego nie doświadczają faceci? Bo co, gwałty? No X #!$%@? D, mam Ci wyciągnąć historie, jak to krasnoarmiejcy gwałcili facetów podczas "wyzwalania"?

Idę na front dostać tym szrapnelem any day niż być jak zwierze zapędzone do klatki na łasce zwyroli.


@GordonSzamlej: Byłaś kiedykolwiek w tak ekstremalnej
@Trusky92: Z ewolucyjnego punktu widzenia sprawa jest prosta. Nadrzędnym celem każdej jednostki jest przekazać swoje geny dalej. Choć w polskim społeczeństwie kobiety i mężczyźni stanowią mniej więcej po połowie populacji, kobieta jest ewolucyjnie warta więcej niż facet. Dla uproszczenia przyjmijmy, że grupka dwudziestu osobników, dziesięciu mężczyzn i dziesięciu kobiet, jest rocznie w stanie wyprodukować dziesiątkę potomstwa. O ile spadną możliwości reprodukcyjne tej grupy, jeśli zginie jeden mężczyzna? Pozostaną takie same. A
czy umarli w walce czy szukając schronu


@Kaiwo: Mężczyzny broniącego swojej rodziny i dobytku w walce jest mniej szkoda niż tego co próbował się zamiast walczyć schronić?
@Michail_Bialkow: Dzisiejsze młode kobiety wraz z feministkami wywracają ten dziejowo/ewolucyjny schemat, z podziałem na płcie i ich celami, walcząc o całkowitą równość płciową. To w końcu sprzeciwiamy się atawizmom czy jednak w odniesieniu do mężczyzn nie? Coraz mniej kobiet rodzi dzieci i tak z czystej ciekawości według twoich kryteriów, cenniejsza dla społeczeństwa jest kobieta, która nie chce mieć dzieci, czy zdrowy silniejszy fizycznie facet?
W sumie zabawne jak teraz niektóre lewaki (kojarzę po nickach) w tym wątku odwołują się do ewolucji, natury, że to zrozumiałe itd. a w innym będą pisać, że płeć to konstrukt społeczny i musimy dążyć od pełnej równości, nikt już do niczego nikogo nie musi zmuszać, kobiety nie muszą rodzić dzieci (no nie muszą i spoko) i tym podobne. No i fajnie, ale prosiłbym o pewną konsekwencję, bo w zależności od kontekstu