Wpis z mikrobloga

@Mikka po prostu zabicie kogoś szukającego schronu świadczy o większym okrucieństwie, bo jest to zabójstwo niekonieczne. Nie bez powodu prawo konfliktów zbrojnych zawiera obowiązek odróżniania uczestników walki zbrojnej od ludności cywilnej przez strony konfliktu
@Moisze: z punktu ewolucji kobieta jest cenniejsza, bo dzięki niej może przetrwać gatunek, ale już aborcja zdrowego płodu w dowolnym momencie trwania ciąży, to postęp cywilizacyjny i argumenty o ewolucji i degradacji społeczeństwa, to literalny NAZIZM bo nie wolno zmuszać ludzi do ponoszenia konsekwencji swoich własnych wyborów jak jakieś prymitywy (no chyba że to facet, to niech płaci alimenty, BO MÓGŁ PRZECIEŻ NIE RUCHAĆ XD)
@Kaiwo: Właśnie te wszystkie prawa międzynarodowe prowadzenia wojen mnie najbardziej bawią. Wyżynajcie się, ale humanitarnie xD. Wiem że to jakaś zdobycz cywilizacyjna bo przynajmniej ludność cywilna nie cierpi i są jakieś zasady a nie barbarzyństwo w postaci ludobójstwa. Ale mimo to.
@Mikka No oczywiście, najlepiej byłoby, gdyby w ogóle wojen nie było. Wojny nigdy nie są humanitarne, ale jak już tak bardzo chcą zabijać, to przynajmniej lepiej, żeby zginęło jak najmniej osób.
@grzsci: No tak ja tworze konflikty xD

Top tier tego świata który tworzy ład rządy i wywołuje wojny ma przypadkiem te same genitalia co ja (i na tym kończą się nasze cechy wspólne), mireczek który sobie żyje spokojnie i nikomu nie wadzi, wiec jest to moralnie usprawiedliwione ze mogę zdechnąć na wojnie xD pod rygorem kuli w łeb przed sądem polowym za dezercje lub długoletniego wiezienia

Idąc ta logika kobiety nie
Top tier tego świata który tworzy ład rządy i wywołuje wojny ma przypadkiem te same genitalia co ja (i na tym kończą się nasze cechy wspólne),


@Szalom No popatrz, a jak przychodzi do przechwalania się, która to z płci wynalazła więcej wynalazków, albo więcej osiągnęła w świecie nauki, to jakoś ta cecha wspólna jaką są genitalia nagle staje się bardzo ważna xD

mireczek który sobie żyje spokojnie i nikomu nie wadzi, wiec
@grzsci: A gdzie ja sie przechwalalem wynalazkami mężczyzn? Ty walczysz z chocholem

Nie zarzucam ci ze coś takiego pisałeś tylko rzucam analogia co wynika z twojej logiki. Oskarżanie mnie o wywoływanie konfliktów bo mam takie same genitalia jak politycy jest tak samo idiotyczne jak obwinianie kobiet za Julię przylebska
@AnMarie: No ja cię rozumiem. Lepiej ułożyć się ze zwycięzcą niż z pokonanym. Taka twoja natura, to nic złego, tylko fakt.


@hamuj_sie_hamuj_sie: Życie w tym kraju nie ma żadnych dużych benefitów, wiec czemu miałbym cokolwiek chcieć poświęcać dla niego?
lepsza była Hilary Clinton, bo powiedziała, że o głównymi ofiarami wojny są kobiety, bo tracą mężów i synów :)


@PotwornyKogut: No to chyba #!$%@? dobrze powiedziała. Ma to na pewno więcej sensu, niż przeżywanie tylko śmierci kobiet i dzieci. Ja sam i pewnie wiele innych osób wolałoby zginąć, niż stracić rodzinę. Śmierć dziecka to już w ogóle mało kto sobie wyobraża, ale widocznie jest to szczególna abstrakcja dla 17-letnich wykopków.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@AnimalMotherPL0: masz rację, tu nie chodzi o wartościowanie płci, bo mają się uzupełniać. W sytuacji konfliktu cywile zazwyczaj mają ciężko, a z cywili najsłabsi ekonomicznie czyli częściej kobiety i dzieci ale i osoby starsze, są skazani na życie w traumatycznych warunkach, ubóstwie i zniszczonych więziach społecznych. Ponadto do niedawna gwałty wojenne nie były uznawane za zbrodnie. Więc dla rodziny strata mężczyzny który był glowa domy jest bolesna i wymierna. W tej
@Trusky92: w sumie nie dziwi mnie to, przyzwyczaiłem się do tego, że różne media lubią mówić "ciebie masa ludzi, także kobiety i dzieci" ¯\_(ツ)_/¯
Owszem, śmierć dziecka, z którego może wyrosnąć ktoś wartościowy jest większą stratą, niż śmierć wykopkowego przegrywa-piwniczaka pełnego jadu.


@Creed-Bratton no rzeczywiście, kiedy ktoś robi z ciebie podczłowieka, nawet ciebie nie znając, tylko ze względu na to jaki się urodziłeś, to nie masz prawa się zezłościć, bo inaczej będziesz przegrywem i piwniczakiem!

Wam to już się całkiem #!$%@?ło w baniach. Jeszcze próbujesz manipulować, że chodzi tylko o dzieci. Nie masz za grosz honoru
też nie ma nic wspólnego i nie uważam, że śmierć niewinnego człowieka jest mniej ważna w zależności od płci. Po prostu chodzi mi o to, że ludzi bardziej dotyka informacja o śmierci dzieci i kobiet na wojnie, bo jest dużo mniejsza szansa, że te osoby atakowały ludzi lub zaogniły konflikt. Za to, gdy słyszymy, że umarło iluś mężczyzn, nie mamy pewności czy umarli w walce czy szukając schronu.


@Kaiwo to jest to
a jak przychodzi co do czego to zrobisz dosłownie wszystko żeby tylko przeżyć?


@kompek: chyba ci się dyskusje pomyliły. Jak przyjdzie co do czego to się zobaczy. Na poziomie podejmowania decyzji w razie wybuchu konfliktu podejmuję decyzję o nie zostaniu na chacie, proste jak drut.
@hamuj_sie_hamuj_sie: Nie wiedziałam ze 500 plus dostaje się na kobietę a nie dziecko XD
Jak chodzi o darmowe studia to są tak samo darmowe dla mężczyzn.

Inne benefity to już w ogóle. Nie wiem czy przyszedłeś wylewać tutaj swoją frustracje czy co, ale dla przeciętnego Kowalskiego czy Kowalskiej jaki to benefit, że za morderstwo dostanę mniejszy wyrok?