Wpis z mikrobloga

Ważne info

SpaceX znów zaskakuje – do FCC trafił wniosek o pozwolenie na lot orbitalny Starshipa 20. czerwca. Trzeba podkreślić, że będzie to start najpotężniejszej rakiety w historii ludzkości (i jednocześnie największego obiektu latającego, jaki kiedykolwiek został skonstruowany), aczkolwiek wciąż w wersji prototypowej.

Najbardziej zaskakująca w tym wniosku jest informacja, że booster SuperHeavy – wbrew temu, co wydawało mi się dość oczywiste, ale Musk znowu mnie wyprzedza w myśleniu i kpi z mojego asekuracyjnego podejścia – zostanie w tym locie planowo stracony i po wyniesieniu Starshipa spadnie do oceanu. Jak widać, utrata wielu Raptorów (prawdopodobnie SH będzie ich mieć mniej niż 20, zamiast docelowych 28, ponieważ Starship nie ma jeszcze docelowej wagi) nie rusza Muska, z czego należy chyba wyciągnąć wniosek, że przejście z konfiguracji testowej do produkcyjnej na tyle przyśpieszyło tempo dostaw nowych silników z fabryki, że zespół w Boca nie spodziewa się przestojów.

PS
Dokumentację podlinkował wyżej na tagu przez @Hopelessness
Tu więcej info: https://fcc.report/ELS/Space-Exploration-Technologies-Corp-SpaceX/0748-EX-ST-2021

#texasbocachica
#spacex
#kosmos
#technologia
texas-holdem - Ważne info

SpaceX znów zaskakuje – do FCC trafił wniosek o pozwolen...

źródło: comment_1620934797yo0WnvTj2c1EMRkSOMIeV9.jpg

Pobierz
  • 49
@texas-holdem: czekaj czekaj, chlop za miesiac chce na orbite wyniesc nie dosc ze starshipa, to jeszcze uzyc super heavy?
ja #!$%@?, super heavy z tego co sie orientuje jeszcze chyba nawet nie byl testowany (o ile nawet zbudowany w ogole) a on chce za miesiac tym leciec?

Super Heavy zawsze mi sie wydawal byc odleglym projektem ktory moze kiedys zrobi jak juz potestuje starshipy a tu jeb, elon ty #!$%@? (
może tego trzymadła do łapania bustera nie zdąży zrobić i dlatego?


@syn_admina: Niewykluczone, że jest to jakoś powiązane ze sobą. Chociaż ja nic już nie wiem ¯\_(ツ)_/¯

a to nie tak ze mogą lecieć od czerwca do grudnia?


Wiadomo, że 20.06 to tylko początek okna. W praktyce będzie pewnie lipiec (BN3 + SN20), czyli dokładnie tak, jak wynikało z przecieków od insajderów. Co byłoby grubo przed Elon Time, ponieważ Musk mówił