Wpis z mikrobloga

@PiersiowkaPelnaZiol: Profesjonalne doradztwo z pasją ma swoją cenę. Dla mnie jako amatora, ważna była swobodna rozmowa o wyborze wszystkich komponentów z których składa się rower. Custom daje poczucie indywidualizmu, poczucia, że masz tylko jeden egzemplarz takiego rowerku :)

Porównałbym to do składania PC, większość kompontenów jest dostępna od ręki na rynku, tak samo gotowe zestawy. Jednak większość ludzi decyduje się na "fachowe" budowanie komputerów z pomocą informatyka według własnej wizji.

Zadzwoń
@PiersiowkaPelnaZiol:


Włączyłem sobie ten link i widzę, że 25k za to chcą.
No to w sumie od tych pieniędzy zaczynają się te 'uznane marki' (Cannondale, Scott, Canyon wysyłkowo, Spece i Treki różne), z mechaniczną Ultegrą czy od święta elektro Sramem. ;) Czy ramy mają lepsze? #bycmoze
Czy przemawia za nimi doświadczenie w rowerach wyścigowych? Na pewno.
@PiersiowkaPelnaZiol: jeżdżę Locą już jakiś czas, składałem jeszcze za cenę przedcovidową ;).
Powiem tak, rower bez specjalnych wymysłów, prosta zwarta rama (co mi się podoba, nie lubię powyginanych), prosty widelec.

Dla mnie główna zaleta to personalizacja.
Rower katalogowy kupujesz taki, jaki akurat producenci mają dostępny i potem ewentualnie sobie na własną rękę zmieniasz komponenty itp. Na kolor to już w ogóle nie ma wpływu poza wyborem zazwyczaj z raptem kilku katalogowych.