Wpis z mikrobloga

Czy ktoś ogarnia #windows10 kopia zapasowa (systemu/obraz systemu)?
W kompie SSD 256GB i HDD 1TB.
Świeżo zainstalowany na SSD czysty nowiutki Windows 10 x64 Profesional 20H2, ściągnął wszystkie aktualne poprawki, zainstalowane drivery itp.
Podłączyłem HDD, 1 partycja podstawowa, sformatowany na ntfs

Chciałem zrobić obraz systemu windowsowym narzędziem wbudowanym (bo klient "psuja" i będzie szybciej niż reinstalować od zera) na ten dysk D: drugi dodatkowy... Startuje, robi, robi z 10minut ... po czym wywala jak poniżej, że brak miejsca na wykonanie kopii zapasowej.
(dysk D: w zasadzie pusty, zajęte jakieś 500MB na kilka driverów, z 950GB wolnego)...
(jakby brakowało mu miejsca w Temp, to 256GB SSD też ma zajęte ledwo ~30GB i reszta pusta)
hrumque - Czy ktoś ogarnia #windows10 kopia zapasowa (systemu/obraz systemu)? 
W kom...

źródło: comment_16209965169RVID9ksUehAhgw4ToYS6T.jpg

Pobierz
  • 6
@Kryspin013: robię tylko obraz systemu (przez Tworzenie Obrazu Systemu, na pierwszym oknie wybieram "na dysku twardym" i z listy (jedyny) ten drugi dysk D:, gdzie nawet napisane "947,49GB wolne"), na drugim oknie mam:

- Zastrzeżone przez system (System)
- System SSD (C:) (System)
@yaroszek: ja mogę sobie Ghostem czy clonezillą zrobić, nie o to chodzi, chcę raz w życiu użyć narzędzia microsoftowego wbudowanego w system, tak jak microsoft twierdzi że to działa, by klient mógł sam zrobić z tego przywracanie jak się wywróci ;)