Wpis z mikrobloga

@Moisze ubzdurałeś sobie, że nie zapłacenie podatku dochodowego od przychodu to zysk pracodawcy, gdzie podatek płaci się od dochodu, czyli po odliczeniu kosztów. To co wyliczyłeś, to jest gwałt na matematyce.
  • Odpowiedz
ubzdurałeś sobie, że nie zapłacenie podatku dochodowego od przychodu to zysk pracodawcy, gdzie podatek płaci się od dochodu, czyli po odliczeniu kosztów.


@Silvervend: No tak bo firmy dopłacają do tego by działać i nie mają zysków z których można by odliczać koszty wynagrodzeń. Jak tak to nie szkoda takiej firmy jak upadnie bo i tak nie przynosiła zysków.
  • Odpowiedz
Jako osoba, która ma 27 lat, nie ma dzieci, płaci za wszystko sama, nigdy nie korzystała z dotacji, stypendiów itp czekam aż jutro mi jeszcze #!$%@?ą


@Razzish: Filtry urzędu skarbowego w domyśle są nastawione na skubanie z hajsu takich jak Ty, bo na pierwszy rzut oka widać że tacy nie będą kombinować ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
ubzdurałeś sobie, że nie zapłacenie podatku dochodowego od przychodu to zysk pracodawcy, gdzie podatek płaci się od dochodu


@Silvervend: widzę też że kompletnie nie rozumiesz jak działa opodatkowanie w firmach. Jak firma ma 100k przychodu i wygeneruje kosztów na 50k to zapłaci podatek od 50k dochodu. Ale jak zatrudni pracownika którego koszt pracy wynosi 7200 to obniży swój podatek o 1300 zł więc faktycznie jego koszt wyniesie 5900 z czego pracownik
  • Odpowiedz
  • 1
@Razzish: coś czuje że dowalą 50% dochodowego powyżej 120k rocznie, bo dla ich wyborców to są ludzie bogaci.


Gowin na to nie pójdzie, no ale to mokry sen Zandberga ...
  • Odpowiedz
@Moisze co Ty gadasz. Tego 1300 nie odliczasz z kosztu pracownika. Podatku w tym wypadku nie płacisz, ponieważ dochód Ci się zmniejszył o koszt pracy. Niezapłacony podatek nie jest Twoim przychodem, więc to co liczysz, to jest absurd. Musisz wyłożyć z kieszeni 7200, a z podatku 1300 jesteś zwolniony, a nie wpływa na Twoje konto.
  • Odpowiedz
@Razzish przecież to wszystko powinno być dokładnie w drugą stronę. Wspomagać trzeba tych co płacą podatki, zarabiają. To my utrzymujemy te państwo, nikt inny. Patologia. Strasznie mnie to #!$%@?. Albo jak morawiecki mówił że budżet powinien wytrzymać waloryzację 500 plus. No kij budżet tego już chyba nie wytrzyma. Patologia. Czasem żałuję że nie jestem patusem i nie ruchem innych na hajs. Teraz czuję się jak dziwka.
  • Odpowiedz
@Razzish: Mój brat #!$%@?ł do 28 roku życia żeby zostać adwokatem. Otworzył działalność pół roku temu, zero klientów. Jest zakaz reklamowania się XD Sprawy państwowe ryczałtem 120zł. Jak skończy mu się mały ZUS to jeszcze będzie dokładał do interesu. Za pół roku raczej #!$%@? z kraju. Ja byłam mądrzejsza, wyjechałam od razu po maturze
  • Odpowiedz
@Dacir: No właśnie. I ja w sumie się cieszę że coś dostanę. Nawet głupie częściowe zwolnienie z podatku to jest coś. Zakładając rodzinę tego nie miałem, a chciałem mieć dzieci. Dałbym rade i bez tego, ale cieszę się że państwo mnie wspiera. To nie takie wszystko proste jak się wydaje. Wychowanie przyszłych obywateli to też koszt i mówię to jako były fascynat JKM. Z wiekiem poglądy się zmieniają( ͡° ͜
  • Odpowiedz