Wpis z mikrobloga

@KatpissNeverclean:

Z tego co mi wiadomo nie ma żadnych studiów w stylu "programowanie", "front end", tego się po trochu uczy w ramach studiów z informatyki i czasami innych inżynierskich lub pochodnych informatyki, raczej uczą tam tylko podstaw chyba, że trafisz na dobrego prowadzącego, który nie jest dziadem i ma trochę więcej kontaktu z rzeczywistością, a tak to w pakiecie musisz jeszcze na informatyce przebranć przez matematykę, fizykę, trochę elektroniki itp itd.
@Need: znalazłam takie specjalności na WSB w Warszawie. Wiem, że na studiach informatycznych uczą takich trochę "zbędnych" rzeczy jak np. matematyka i w sumie wolałabym uniknąć czegoś takiego.
Jest jeszcze kwestia - czy np. lepsza byłaby jakaś politechnika (np. warszawska), czy może jakaś prywatna uczelnia?
@KatpissNeverclean: nikt cię nie nauczy na studiach nowoczesnego frontendu bo studia to nie bootcamp szkolący ludzi na robotników dla korpo. Studia polegają na tym że próbujesz po trochu różnych gałęzi tej dziedziny żeby mieć ogląd na informatykę jako całość.
@FortunaHej: skojarzyło mi się to " Widze juz tacy amatorzy pchaja sie do zabawy..." ( ͡° ͜ʖ ͡°) A tak na serio to nieco bardziej od programowania samego w sobie, interesuje mnie front end (jasne - tam też ono występuje, ale front end to front end). Bootcampy wydają mi się wyciąganiem srogiej kasy i obiecywaniem gruszek na wierzbie. A czuję, że potrzeba mi takiej usystematyzowanej wiedzy.
@KatpissNeverclean:

Ciężko coś powiedzieć jak tam nie ma nawet sylabusu tylko jakieś ogólniki. Nie powiedziałbym, że matematyka jest zbędna, fizyka i elektronika prędzej, ale matematyka jest dość ważna w wielu gałęziach informatyki. Nie mówimy tu o jakiś crudach plebejskich dla januszexu tylko o dużych projektach gdzie optymalizacja wszystkiego jest bardzo ważna, Machine Learning i AI? Nie podchodź bez rozumienia algebry i czasami analizy. Programowanie gier? Fizyka to must have, a więc
Może do końca roku gdzieś się załapiesz

@TheBestThing: bardzo bym chciała, ale rozmiar tego, czego jeszcze nie umiem każe powstrzymywać się od optymizmu. ( ͡° ʖ̯ ͡°) Jeszcze nie zakładałam sobie takiego "prawdziwego" githuba, na razie mam takie "ćwiczebne" konto, bo próbuję uczyć się gita.