Wpis z mikrobloga

@zwolejo: Co do starego ładu jestem pewny poprawności na 100% (zgadzają się np. z tym co podaje kalkulatorb2b). Co do nowego ładu to przyjąłem takie założenia:
1. Brak odliczenia składki zdrowotnej od podatku (to raczej pewne...)
2. Brak kwoty wolnej od podatku na ryczałcie/liniowym (tak teraz jest, pewnie tak zostanie)
3. Składka zdrowotna = 9% od kwoty na fakturze (tu chyba błąd zrobiłem, raczej będzie od podstawy opodatkowania, czyli jakieś 90
  • Odpowiedz
@zwolejo: Oni napisali:

Kalkulacje Grant Thornton zostały oparte o informacje i założenia dotyczące podwyżki kwoty wolnej, utrzymanie 19 proc. stawki podatku liniowego, zmiany sposobu naliczania składki zdrowotnej analogicznie jak przy umowie o prace i najbardziej kosztownemu zniesieniu prawa do odliczenia tej składki w PIT.


Tak więc Grant Thornton bardzo optymistycznie zakłada, że kwota wolna będzie dla liniowców/ryczałtowców. Moim zdaniem na pewno nie będzie, bo by się przecież tym pochwalili na konferencji
  • Odpowiedz
@zibizz1: Zgadza się. W uproszczeniu, przy fakturze 21k w starym ładzie liniowy opłaca się dopiero jak masz ponad ~4210 zł kosztów miesięcznie, poniżej bardziej się opłaca ryczałt. W nowym ładzie ta graniczna kwota kosztów wynosi ~2855 zł.
  • Odpowiedz
Słabo znam temat IP boxa, nie pcham się w to


@KorwinizacjaPrzelyku: tak właściwie to prawie nikt nie zna wszystkich aspektów tego tematu. Mógłbyś spróbować z tym co wiesz. Jeśli zrobisz błąd, to na pewno ktoś się przyczepi ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz