Wpis z mikrobloga

Mirki, kupuję dom od osoby prywatnej przez agencje nieruchomości. Dom jest z rynku pierwotnego częściowo wykończony, kuchnia w trakcie montażu. Agent poinformował nas ze w cenie domu jest dokończona kuchnia ze sprzętami. Podpisaliśmy umowę rezerwacyjną. Następnie otrzymaliśmy umowę przedwstępną w której jest zapisek, że przed umową przyrzeczoną kuchnia zostanie dokończona i wyposazona zgodnie z projektem i umowy z wykonawcą. Mamy dzien podpisania umowy przedwstępnej. Właściciele informują słownie ze kuchnia będzie bez sprzętu AGD, bo coś tam, ale mimo to nie wprowadzili żadnych zmian w umowie, wydaje mi się że ten fakt juz byl im znany od dłuższego czasu, ale został zatajony do ostatniej chwili. Umowa z wykonawca zawiera wykonanie zabudowy, montaż AGD oraz zalacznik ze specyfikacja AGD (wartość oraz kwota zaliczki). Teraz dostaliśmy informację ze kuchnia nie zostanie dokończona i ze sprzedający chcą się dogadać. Zaoferowałem im zmniejszenie wartości zakupu nieruchomosci o 50% wartości zabudowy kuchennej z umowy ze stolarzem (gdyż mniej więcej w połowie jest zrobiona) + koszt AGD z zalacznika z umowy, w sumie około 14k. Wydawało się to dobra propozycja zwłaszcza że sugerowałem się cenami z umowy z 2020 roku oraz tym ze oni mieszkają 400km dalej, wiec im to na rękę. Otrzymałem informacje ze nie zgadzają się na odliczenie koszu AGD, gdyż przed podpisaniem umowy zostaliśmy poinformowani ze jego nie będzie. Kto ma racje? Wiem ze nie chcą dokończyć kuchnia bo to dla nich duży problem i kosz. Powinienem nalegać na ugodę czy jednak olać to i żądać dokończenia zgodnie z umową?

#nieruchomosci #prawo #kupnomieszkania #kupnodomu
  • 10
via Android
  • 0
@MarianoaItaliano w umowie nie jest używane słowo AGD, ale wyposażenie. Z drugiej strony mam prawo wnioskować o spełnienie warunków umowy tj, dokonczenie zabudowy kuchennej, zamiast ugody na 50% jej wartości. Wartość ugody (z AGD) i takjest niższa niż kwota samej zabudowy bez AGD.
via Android
  • 0
@Heady1991 chyba moge rządać dwukrotności zadatku, za niewywiązanie się z umowy, no ale to już ostateczności i wolałbym załatwić to polubownie.