Wpis z mikrobloga

Próbowałem dziś pogadać z jedną osobą. I jak zacząłem jej sugerować, że w ostatnim czasie zauważyłem pogorszenie się mojego stanu i że nie widzę we wszystkim sensu i perspektyw na przyszłość to dostałem złotą radę "Może powinieneś więcej wychodzić do ludzi". Tyle jest warte rozmawianie z innymi o swoich problemach, więcej nikomu nic nie mówię bo po co komu ktoś taki co gada o swoich problemach.
#depresja
  • 31
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@LucasSpider: Przynajmniej dostałeś jakąś poradę ( ͡° ͜ʖ ͡°) Ja jak się zwierzyłem dziewczynie która mnie nazywała najlepszym przyjacielem to do dziś nie mam odzewu ( )
  • Odpowiedz
@LucasSpider: sa tutaj 2 osobne problemy.

Ludzie nie lubia czuc sie niezrecznie, glupio czy bezradnie - dlatego wielu powie cokolwiek by nie wyjsc na kompletnie bezuzytecznych. Wielu nie starlo sie z takimi problemami czy poziomem odczuwania / nieszczesliwosci, wiec nie beda w stanie zrozumiec, a tym bardziej pomoc - w ich swiecie lekiem jak najbardziej jest "idz pobiegaj".

"Syty glodnego nie zrozumie". Psychologow tez to dotyczy, bo wielu z nich to
  • Odpowiedz
@LucasSpider: Drugi problem - to Twoja ewentualna toksyczna postawa, ktorej mozesz nawet nie byc swiadomy. Probowalem pomoc wielu ludziom, bo wiem jak bardzo ja kiedys potrzebowalem pomocy, ktorej nie dostalem. I chociaz sam wiem jak ciezko czasem sie zebrac do dzialania czy przelamac do czegos, to smiem twierdzic, ze wiele osob nie chce / nie probuje rozwiazac problemow - cytujac moja dawna kolezanke "widzisz, to jest problem z facetami, jak sie
  • Odpowiedz
@LucasSpider:
Jak chcesz, pod koniec maja bede miec troche czasu to mozemy troche pogadac.

I zebysmy sie zrozumieli:
Opisalem te druga kwestie dosc ogolnie, ale poniewaz to powtarzajacy sie schemat stwierdzulem, ze warto zwrocic na to uwage.

I jeszcze jedna rzecz z tym zwiazana. Nikt z nas nie lubi slyszec prostych, "zlotych" rad na zasadzie "jestes chory? Idz do lekarza", ale ludzie czesto powtarzaja takie rzeczy, bo czy tego chcemy czy
  • Odpowiedz
@Xysz: A więc trzeba próbować nawet jak za każdym razem rezultat jest gorszy? Wiadomo, że jedni są bardziej a drudzy mniej wytrwali, ale dokąd to próbowanie ma trwać? Aż już nie będzie żadnej nadziei? Czasami nie zawsze wszystko się dobrze w życiu ułoży, nieważne ile prób podejmiemy.
  • Odpowiedz
@LucasSpider tak, czasem jestesmy skazani na porazke , ale! Czy jesli moglbys chociaz o jotę poprawic swoja sytuację, to moze warto probowac mimo wszystko? Co innego masz do roboty?

Moze nie bedziesz nigdy naprawde spelniony i szczesliwy, ale moze mozesz uczynic swoje zycie znosnym. Czy to nie byloby juz cos?
  • Odpowiedz