Wpis z mikrobloga

  • 1038
#policja #niepopularnaopinia #warszawa #rower

2 tygodnie temu wracałem do domu z pracy rowerem. Było już dość późno. Jechałem po chodniku - w tym miejscu brak ścieżki rowerowej, a ulica to 3 pasmowa ruchliwa droga. Lecę dość szybko, i na rozpędzie przejechałem przejście dla pieszych. Mój błąd, powinienem zejść z roweru i przeprowadzić. Podczas przejazdu przez przejście dla pieszych zauważyłem, niestety radiowóz policyjny. Myślę, że albo odpuszcza albo zaraz mnie dogonią.... No i dogonili...:-(. Fuck. Mandat pewny, pomyślałem. Sygnały włączone. Proszę zejść z roweru mówi Pan policjant. Słucham się. (Ciekawe jaką kwotę mandatu zaproponuje). Ku mojemu zdziwieniu, dostaje prośbę o odwrócenie roweru , sprawdzają numer ramy. Wrzucają na bęben. (Nic nie wychodzi, bo rower kupiony w sklepie ;-). Odnośnie manewru na przejściu dla pieszych to pan Policjant tylko zagadał "że trochę za szybko na tym przejściu" .... :-). Podsumowanie: policja sprawdziła rower czy nie kradziony, delikatnie pouczyła, mandatu nie wystawiła :-). Pozdrawiam Panów Policjantów.
  • 98
  • Odpowiedz
@mefo111: jak następnym razem przejedziesz pełnym ogniem przez przejście i trafi Ciebie samochód to ewentualny mandat może być najmniejszych problemem.


Sam przejeżdżam przez przejścia dla pieszych na rowerze, ale zwalniam wtedy do prędkości pieszego. Polecam ten styl życia. Pamiętaj, że jak nie ma przejazdu dla rowerów to kierowca nie spodziewa się rozpędzonego rowerzysty. W ogóle nie spodziewa się rowerzysty. Co najwyżej osobę prowadzącą rower. Jak zwolnisz do prędkości pieszego to co
  • Odpowiedz
Sam przejeżdżam przez przejścia dla pieszych na rowerze, ale zwalniam wtedy do prędkości pieszego. Polecam ten styl życia. Pamiętaj, że jak nie ma przejazdu dla rowerów to kierowca nie spodziewa się rozpędzonego rowerzysty. W ogóle nie spodziewa się rowerzysty. Co najwyżej osobę prowadzącą rower. Jak zwolnisz do prędkości pieszego to co by się nie działo albo zdążysz zareagować Ty, albo on. Jak nie zwolnisz to już możesz nigdy nie mieć takiej okazji
  • Odpowiedz
Wykopki są jednak typowe.

„Ukradli mi rower, a policja nic nie robi!!”

Policjant wyrywkowo kontroluje rowerzystów i sprawdza czy rower nie jest kradziony

Wykopki: „#!$%@? złodzieja ze mnie robią!!” XD


@JavierDaY: gdzie ty tu #!$%@? dojrzałeś narzekanie na sprawdzenie rowera, wtf? Sam jesteś typowym wykopkiem, który forsuje chochoła. Każdy po prostu tutaj pluje na psy za to, co robią w trakcie pandemii, a takie opowiastki że ktoś wyjątkowo tylko upomnienie dostał
  • Odpowiedz
To mi #!$%@? 150 mandatu jak po 22 jechałem na chodniku (zakaz możliwości jazdy po jezdni) jeszcze dodatkowo w pracy byłem (ex kurier glovo here) xd
  • Odpowiedz