Wpis z mikrobloga

Hejka! Odkąd urodziła mi się córka, regularnie odkładam na jej konto kasę. Docelowo tych pieniędzy nie zamierzam ruszać przynajmniej do jej osiemnastych urodzin. Martwi mnie olbrzymi inflacja dlatego tez myśle o zakupie złota. Np raz w roku po uzbieraniu konkretnej kwoty. Stad moje pytanie, gdzie najlepiej kupić złoto i w jakiej formie? Sztabki, monety? #zloto #oszczedzanie
  • 117
  • Odpowiedz
@4n000n: Ale dobrze rozumiem, że pieniądze w tych funduszach to będzie PLN? Bo jeżeli tak to podziękuje z miejsca. Nie ufam już zupełnie w tą walutę. Szczególnie po ostatnich „ambitnych” planach rządu.
  • Odpowiedz
@Niechcemisie89: nie ma olbrzymiej inflacji

można się rozejść, kolejny wykopek nie zna się na rynkach, ale naczytał się o OLBRZYMIEJ inflacji i zamierza oddać pośrednikowi od złota więcej niż ta skumulowana 5-letnia inflacja wynosi.
  • Odpowiedz
@Niechcemisie89: olej fundusze. Niemcy 70% rezerw mają w złocie a oni raczej więdzą co robić z kasą. Coininvest, tavex, chojnacki&kwiecień, zamawiaj córce uncje czy dwie raz w roku. Jak skończy 25lat to już będziesz miał z tego ładny pieniądz żeby jej mieszkanie kupić.
  • Odpowiedz
@Niechcemisie89: Kupuj złoto w postaci monet (najlepiej uncjowych, chyba że Cię nie stać to wtedy 7.32 gramowe Suwereny).
Do tego ja bym na Twoim miejscu ładował jakąś część oszczędności w srebro. Np. 80% w złoto, 20% w srebro. Złoto jest bardziej stabilnym aktywem, a srebro mniej, ale za to ma większy potencjał do wzrostów.

Porównywarka cen w sklepach - https://spotprice.pl/
  • Odpowiedz
@TullamoreD: okres czasu? xDD

Dobra. Ponieważ cel jest szczytny to się naprodukuję, @Niechcemisie89
Kupowanie fizycznego złota niesie za sobą następujące problemy:
- olbrzymia prowizja
- fizyczny kruszec, który trzeba gdzieś przechowywać (kto żył w latach 90 ten wie kim są włamywacze - wraz z imigracją ze wschodu problem wraca)
- fluktuacja cen bardzo zależna od nastroju

Złoto tradycyjnie stanowi pewną formę zabezpieczenia, pozwala zmniejszyć ryzyko. Bo to wokół ryzyka kręci się
  • Odpowiedz
@Bordomir: olbrzymia prowizja 3% XD przecież w ciągu 20lat to ta prowizja mu się 10razy zwróci przez to, że nie będzie musiał 19% od zysku płacić
@niechcemisie89 bierz faktury na to złoto i trzymaj aż do czasu sprzedaży. Jak na raz sprzedasz kilkadziesiąt uncji i coś za to kupisz to się w przyszłości może US przyczepić.
  • Odpowiedz
@4n000n: teoretycznie każdą, w praktyce kupując pojedynczą monetę podajesz dane osobowe, których nikt nie sprawdza, bo nie ma takiego obowiązku. niektórzy sprzedawcy nie są dociekliwi i takich należy wybierać, a gdy zaczynają być po czasie dociekliwi - zmieniać. dodatkowo musisz kupić za mniej niż 15k eur. https://bezprawnik.pl/kupno-zlota/ .

@Niechcemisie89: kupuj po złotej monecie raz na kilka miesięcy.
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Niechcemisie89: srasz się jakbyś 100 baniek odkładał, a to pewnie będzie stówka miesięcznie xDD. To nie, tamto nie. Inflacja sracja. Trzymaj te pieniądze na koncie oszczędnościowym albo lokacie i nie zawracaj dupy głupimi pytaniami
  • Odpowiedz