Wpis z mikrobloga

W połowie maja zapytaliśmy kluby parlamentarne, co myślą o postulatach kontroli nad służbami. Na razie na nasze biurka trafiła odpowiedź od Lewicy i Koalicji Obywatelskiej. Pytaliśmy między innymi o to, czy partie myślą nad konkretnymi rozwiązaniami problemu braku kontroli. Do północy jeszcze trochę czasu, więc mamy nadzieję, że będzie co wam streszczać. :)

PS Nadal możecie podpisać petycję przeciw nadużyciom służb: https://podsluchjaksiepatrzy.org/

// Kampania realizowana z dotacji programu Aktywni Obywatele – Fundusz Krajowy, finansowanego z Funduszy EOG.

*
Wołam użytkowników, którzy zaplusowali następujący wpis lub komentarz:
https://www.wykop.pl/wpis/56370331/panoptykon-wola-chcesz-zebysmy-zawolali-cie-kiedy-/

@Nagi_Szopen, @DOgi, @Szalonytarocista, @100leja, @b4rt3k, @gale0n, @wkop2, @xed2, @Pabloo77, @Watchdog_Polska, @secret_passenger oraz @Dogi, @szpongiel @Walus002
panoptykon - W połowie maja zapytaliśmy kluby parlamentarne, co myślą o postulatach k...

źródło: comment_1622041074PgJLHOVLtgVSdapEMyJtEv.jpg

Pobierz
  • 15
sam się prosiłeś. Mamy zanotowane, że "mamy cię wołać", a że nie zaplusowałeś wpisu o wołaniu, dodajemy ręcznie. Jak coś się zmieniło - daj znać! :)


@panoptykon: Nie, nie. Nie zrozumieliśmy się. Mnie wołacie chyba od początku, więc nie trzeba mnie drugi raz dopisywać :) Chodziło mi o dopisanie pana posła Kuleszy do spamlisty, szczególnie wtedy, gdy macie do niego jakiś interes ;)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@panoptykon:

Był tylko jeden taki, co nie odpisał... Zgaduj zgadula jak się nazywa?


Być może to było pytanie retoryczne, ale obstawiam że takim klubem był PiS - mam dziwne wrażenie że część posłów z tego klubu uważa że kompletnie nie muszą się przed nikim tłumaczyć z żadnych podjętych decyzji czy też spraw jakimi mieli się zająć ale jakoś im nie jest spieszno.

Poza tym, zdziwiłbym się gdyby ludzie, którzy w 2016
@secret_passenger: w rzeczy samej, partia rządząca nie raczyła odpisać, że w ogóle zauważyła nasze pytania. Nasz ulubiony cytatz Min. Kamińskiego (bez mechanizmów kontrolnych wypada po prostu brać jego oświadczenie na wiarę): “Oświadczam, że podczas rządów PiS nikt nie był, nie jest ani nie będzie inwigilowany tylko dlatego, że ma poglądy polityczne inne niż rządzący. Nikt nie był, nie jest ani nie będzie inwigilowany tylko dlatego, że brał udział w opozycyjnej demonstracji
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@panoptykon: dzięki, to czekam z niecierpliwością.

Wiadomo - jak minister mówi, to tak jest. Chyba że "pancerny Marian" wyślę tam kontrolę NIK i dowiemy się wtedy jak jest naprawdę (choć z tego co wiem całego raportu w tak ważnych sprawach można nie opulbkiwac, bo to bezpośrednio obszar bezpieczeństwa państwa).

Jeszcze raz dzięki za Waszą pracę!