Wpis z mikrobloga

@upodlator mógłby być problem jak by zamokło. Generalnie i tak dzięki tej słomce i tak jest mniej plastiku w obiegu więc w sumie chyba to spełnia te ekologiczne bzdety
  • Odpowiedz
@Bluuurgh: no ekologiczne bzdety spełnia, tylko konsument ma wrażenie jakby pił przez rolkę od papieru toaletowego xd mogliby chociaż ustnik zrobić z plastiku. Największy absurd jest jak kupujesz kawę z lodówki w Żabce i tam jest plastikowa pokrywka, a słomka z papieru
  • Odpowiedz
@upodlator tu się z tobą w 100 procentach zgadzam ale z drugiej strony ciężko też ten plastik zastąpić czymś innym, a używając tych papierowych słomek pewnie wychodzą im mniejsze podatki czy coś
  • Odpowiedz
@Bluuurgh: są też słomki „z makaronu” i ze słomy, jak dla mnie o niebo lepsze od papierowych. Mogliby ustnik taki dać, centymetrowy kawałek. Nie wiem jak inni klienci się na to zapatrują, ale ja nie kupuję już np. napojów w McD, a kawy mrożone w sklepach też znacznie rzadziej przez papierowe słomki właśnie
  • Odpowiedz
@mechaniczny_pomidor: sterylne bandaże/gazy na rany są pakowane w papier. Może standardy pakowania żywności są inne - bo tego nie wiem, ale widywałem np. sery na tackach z papieru i z papierem na górze zamiast folii. Więc raczej nie jest to niewykonalne. Mogliby też zrobić kieszonkę w tym kubku i w niej umieścić słomkę

Dla mnie problemem jest smak/odczucie picia przez słomkę z papieru, nie samo jej opakowanie w folię
  • Odpowiedz
@GregSow: Ja nie wierze, ze tyle lat, a my nie wynaleźliśmy materiału biodegradowalnego, który wyparłby swoimi właściwościami plastik i był tani w produkcji.
  • Odpowiedz
@GregSow: @upodlator: jest tak dlatego bo uznano plastikowe słomki za bardzo problematyczne bo trafiając do oceanów przez swój kształt często bardzo dostają się do nozdrzy morskiej fauny powodując ogromne szkody, oczywiście czym innym kwestia, że papierowe słomki są do dupy xD
  • Odpowiedz