Wpis z mikrobloga

Dzisiaj zapraszam na bułki z filetem panierowanym #umniewbarze

W bułce: sałata, filet panierowany, sos duński, polski język, ogórek zielony, cebula czerwona, znowu sos duński i żółty ser


W garach niewiele, bo sporo klientów już ma długi weekend, dzieciaki dzisiaj w szkołach nie jedzą (2 z 3 naszych placówek ma wolne) i my z racji długiego weekendu nie musimy przygotowywać dużych ilości pod kolejne dni:

70l - ogórkowa z ziemniakami
50l - pomidorowa
50l - żurek
2x30l - ziemniaki

Przygotowujemy około 80l kapusty zasmażanej (będzie tego z 60-70 kg)

Przewidywana dzisiejsza sprzedaż:
150 zestawów dnia - tyle mamy naszykowane, pewnie skończą się około 13:30-14:30
120 gołąbków - jak wyżej
30-40 kg kapusty zasmażanej
50 schabowych
20 bitek wieprzowych
10 zrazów wieprzowych
30 filetów panierowanych
25-30 kg surówek

I sporo sporo innych rzeczy.


#gotujzwykopem #gotowanie #sniadanie #obiad #gotowanietomojapasja
KubaJam - Dzisiaj zapraszam na bułki z filetem panierowanym #umniewbarze 

W bułce: s...

źródło: comment_1622526206gg05UBXSqCwh0sET4lk0uo.jpg

Pobierz
  • 19
@Heady1991

a ja mam pytanko, jak zostanie wam zupa itd. co z tym robicie, do kosza, czy jak?


W każdym poście chyba to pytanie jest :)
Rzadko kiedy zostaje z tego co mówił OP, robią ilość z założeniem że ma w ciągu dnia braknąć
@KubaJam a ja mam pytanko, jak zostanie wam zupa itd. co z tym robicie, do kosza, czy jak?


@Heady1991: Jak wspomniał emesc staramy się gotować tyle, żeby na następny dzień nie zostało, ale mamy np. dzisiaj wczorajsza szczawiową. Jest to taka zupa, że nic jej nie jest na drugi dzień.
@emesc pierwszy raz widzę taki wpis, dlatego pytam, na pewno się zdarzy, że coś zostanie i jestem ciekaw czy śmietnik, czy komuś to po prostu dają


@Heady1991: Rzeczy, których nie da się sprzedać następnego dnia albo utylizujemy, albo społeczna lodówka. Ale to są bardzo znikome ilości ze 2 razy w tygodniu.