Wpis z mikrobloga

"Panu szefu umowa się kończy w poniedziałek"
Czwartek: przedłużymy, jutro pogadamy
Piątek: w poniedziałek pogadamy, spokojnie
Poniedziałek: jutro rano podpiszemy umowe (prace zaczynam o 7)
Wtorek: nie ma go xD
#pracbaza
  • 39
  • Odpowiedz
@P0lka: Jeśli dopuszczono Cię do pracy, to każdy sąd uzna, że właśnie ddostałaś uumowę na czasnnieokreślony . To się nazywa dorozumiane oświadczenie woli (art. 11 k.p. mówi, że nawiązanie stosunku pracy następuje na podstawie zgodnego oświadczenia woli i nie musi to być na podstawie pisemnej umowy).
Czyli jeśli z własnej woli przystapilas do pracy, a pracodawca z własnej woli (lub z niedopatrzenia) Cię do niej dopuścił, spełnione są przesłanki tegoż oświadczenia
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 15
@P0lka: do domu, na #!$%@? tam siedzisz? Nie ma umowy, nie ma pracy. Jak mnie to #!$%@?, jakby ta umowa to był jakiś trud niezmierny do sporządzenia, mają wszytko gotowe tylko im się nie chce. Nienawidzę takiego podejścia. Albo siedzisz tam jak frajer i potem ci powie że nie zapłaci bo cię przecież nie było.
  • Odpowiedz
Updejt: przylazł 15 minut temu, poczekałam chwilę żeby zdążył się wysrać. Elo dam ci umowę dzisiaj, Anetka napisze i wyślę ci maila żebyś przyszła, zajęty jestem. Ale pięknie unika szans na negocjacje XD
  • Odpowiedz
@P0lka: @hans_castorp: ja bym aż tak stanowczo nie oceniał, szczególnie jeśli z korespondencji nie wynika w ogóle, że miałaś przyjść w ten wtorek i miałaś zadania do wykonania. Ale zasadniczo trop jest słuszny i faktycznie na tej bazie można zakładać, że doszło do zawarcia umowy na czas nieokreślony, z pozostałymi warunkami pracy i płacy identycznymi jak dotychczas.
  • Odpowiedz
@bartez_94: Typ mnie zbywał za każdym razem, gdy tylko wspominałam o umowie, mam po prostu wrażenie, że unikał ewentualnych negocjacji. A ja żadnych nie chcę, podpiszę co mi da (mam powody żeby wytrzymać kilka miesięcy niezależnie od warunków), po prostu od kilku dni czuję się jak akwizytor, a nie pracownik, tak ode mnie szef #!$%@? XD
  • Odpowiedz