Wpis z mikrobloga

Protasiewicz prawicowy aktywista od wielu lat. Kilka dni w wiezieniu i już w reżimowej tv sypie swoich i mówi, że Lukaszenka spoko się zachował.
A przecież to wieloletni aktywista prawicowy zahartowany na froncie. Od lat w białoruskich narodowcach. Wydawałoby się bedzie silny.
Ciekawe jak go przekonali. Czy to słabość charakteru czy inne środki niż słowne sztuczki i perswazje.
No bo jeżeli coś mu robili to nie wypuszcza go przecież.
Tak czy siak słabo to wygląda.

Dla kontrastu Maria Kolesnikowa - feministka. Wykształcenie muzyczne, pracowała w zawodzie. Od kilkunastu lat żyła wygodnie w Niemczech promujac artystyczne projekty. W zeszłym roku weszła do sztabu Babaryki. Po aresztowaniu jej kandydata wsparła żonę innego z aresztowanych S. Cichanouską stajac się jedną z 3 kobiet, które porywały tłumy (przed wyborami uniemożliwiono im mitingów).
Jako jedyna pozostała w Białorusi po wyborach. Gdy siłą usiłowano ją wywieźć z Białorusi podarła własny paszport i wyszła przez okno samochodu.
Siedzi w więzieniu już 9 miesiecy i ma zarzuty na wieloletnia odsiadke. Pomimo to kilka tygodni temu poprzez adwokata przekazała, że niczego nie żałuje, działania przeciwko reżimowi są słuszne itp.

#bialorus #feminizm
#neuropa #4konserwy
szurszur - Protasiewicz prawicowy aktywista od wielu lat. Kilka dni w wiezieniu i już...

źródło: comment_1622794316gmw2I1j9iqERsJ5cAVbY5I.jpg

Pobierz
  • 28
@szurszur: Jak odpowiednio mocno zacieśnisz imadło, to każdy jeden gieroj się w końcu złamie. Jest bardzo konkretny powód dla którego tortury są zakazane w każdym cywilizowanym kraju, a moralnie naganne wydaje mi się najeżdżanie na kolesia, który najprawdopodobniej jest ofiarą białoruskich "śledczych" i ich metod "wywiadowczych", że się złamał.

Każdy by się złamał. Ja bym się złamał, ty byś się złamał, twój stary też - wyznawana ideologia, siła charakteru czy cechy
@szurszur: Może Protasiewiczowi podłączili jaja do akumulatora, może grozili mu że zgwałcą jego kobitę, a może faktycznie jest słabym człowiekiem. Być może po prostu jest na etacie w baćkowym MSW i rozkazy się zmieniły - nie wiemy tego.

Nie wiem jakie formy nacisku stosowano wobec Kolesnikowej - może jeszcze gorsze i się nie złamała a może tylko ją trzymają i będą rozmawiać jak Jaruzelski ze swoją opozycją w latach 80.

Po
@mnik1 tylko schizofrenicy według różnych źródeł nie dają się złamać. Uciekają w kolejne osobowości. Natomiast środki chemiczne, obróbka psychologiczna i konwejwer łamią niestety każdego. Nawet nie trzeba bić i stosować waterboardingu.
@szurszur: @megawatt: @mnik1: i pewnie jeszcze dali mu dobrze do zrozumienia, że choć sam wolności nie odzyska, to może oszczędzić takich kłopotów swojej rodzinie. Bo przecież skoro jego złapali, to i ich mogą ugościć.
@szurszur: Ja to tylko tu zostawie, dla wszystkich co plecą głupoty: Od pana Witolda Jurasza:

"Czytam wypowiedzi osób, które były w opozycji demokratycznej w Polsce, a które potępiają Romana Protasewicza za to, że dał się złamać białoruskiemu KGB w śledztwie. I robi mi się niedobrze.
Wiem jakie były realia PRL za czasów stalinizmu, bo mój Dziadek był więźniem politycznym w latach 1948 - 1956 i przeszedł wszystko łącznie z torturami. Wiem,
@Antonin: No ja pisałem, że mogli to takimi metodami osiagnac, ale to nie zmienia faktu ,ze źle to wyglada i mrozi to ostatecznie ewentualnych przeciwników Łukaszenki, bo widza, że jak coś dostarczą to moga być wsypani nawet przez czołowe postacie z obozu antylukaszenkowskiego.