Wpis z mikrobloga

Od czasu do czasu lubię spojrzeć na jakieś rozgrzane rynki i za pomocą czarów-marów analizy technicznej określić potencjalne scenariusze. Robię to zwykle gdy wykresy wyglądają niemal jak z podręczników do AT, a otoczenie „newsowe” też jest książkowe (wskazuje na przegrzanie). No i przy okazji takich fusów czasem coś się nawet uda zagrać.

Wykres BTC po zjechaniu i wypełnieniu pełnego zasięgu formacji głowy z ramionami (o czym pisałem tu: https://www.wykop.pl/wpis/57498713/na-btc-klasyczna-formacja-odwrocenia-trendu-ciekaw/ )
Zawęził się w chorągiewce, którą widzi już każdy (czerwone linie). Chorągiewka jest zwykle formacją kontynuacji trendu. Jeśli był to przystanek przed zjazdem, to zasięg ze skali logarytmicznej wskazuje na spadek do 10840$.
Gdyby jednak interpretować potencjalny spadek jako gigantyczną głowę z ramionami rysowaną od stycznia 2021 (zielone linie, prostokąt) to zasięg spadku sięga poniżej zera .
Co do otoczenia informacyjnego - wysyp shitcoinów przypomina wysyp spółek dotcomowych ze szczytu hossy internetowej oraz wysyp spółek deweloperskich z roku 2007 na GPW.
W zasadzie to mi wszystko jedno co będzie z rynkiem krypto i – ma się rozumieć - nie jest to porada inwestycyjna, ale bardzo jestem ciekawy jak sprawy się potoczą.

#gielda #kryptowaluty
DJ007 - Od czasu do czasu lubię spojrzeć na jakieś rozgrzane rynki i za pomocą czarów...

źródło: comment_16229879835b54f6IyQCsRZtZ4QJdjOb.jpg

Pobierz
  • 11
i za pomocą czarów-marów analizy technicznej określić potencjalne scenariusze

@DJ007: Tylko po co? Wróżenie z analizy jest równe wróżeniu z fusów. Analiza techniczna nie przewiduje wypowiedzi Elona Muska, który steruje gimbami w celu pompowania bańki spekulacyjnej.
@octogen: Jak ktos podłączyl się pod ruch i zarabia dzieki rzutowi monetą lub wróżeniu z wnetrzności kozy, AT, analizom raportów i komunikatow spółek, newsom z bankiera, to nie ma znaczenie co spowodowało ruch ceny. Liczy się zysk lub strata.
@njoyblue: Nie znałem tego, ale faktycznie układ zbliżony. Na BTC po drodze do szczytu był jeszcze debiut Binance, więc idealny klimat pod dystrybucję. Masy oglądające krypto z boku dostały z mediów sygnał do zachęty.
@DJ007: A jeśli skoczymy do 55-60k $ z powrotem to na wykresie pojawi się pięknie wyglądająca odwrócona głowa z ramionami - i dalej wystrzał do 70, 80... Z analiza techniczna mozna tak w dwie strony.
@THredrock: Rynek może skoczyć gdzie mu się tylko podoba, nie zależy to od kilku wzorków na wykresie, jakkolwiek ładnie byłyby narysowane i pasowały do książek. Te wzorki nie przewidują przyszłości, tylko kreślą prawdopodobny scenariusz. Analiza techniczna nie prognozuje i nie wróży, tylko określa szanse. Jeśli w podobnych układach np 4 razy na 10 działo się tak i tak, a zasieg był taki i taki, to mam tyle i tyle szans na