Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Mireczki, rozkmina jest - potrzebuję Waszej fachowej porady #rower ʕʔ

Chciałbym kupić swoją pierwszą szosę, obycie mam tylko z MTB. Jakieś dojazdy do pracy, krótkie wycieczki jak i dłuższe 100km+ są w planach a może kiedyś wykorzystanie na triathlon.
Początkowo zobaczyłem budżetowe rozwiązanie RC100, jednak im dalej szedłem w las tym bardziej stwierdzam, że mógłbym się zniechęcić gdyby rower się nie spisywał (czy może dla amatora byłaby to najlepsza opcja bez przepłacania?).
Następnie zainteresowały mnie dwa modele RC120 i Gravel 120 za już trochę większe pieniądze ale wychodzę z założenia, że chciałbym aby rower posłużył kilka lat jak już złapię bakcyla.
Dziś byłem "pomacać" w #decathlon rowery i pracujący tam facet polecił mi jednak skłonić się ku jeszcze droższemu modelowi RC500 ze względu na Sorę. Wspominał też o RC520 ale powiedzmy, że tyle nie chce wydać biorąc pod uwagę, że jeszcze jakieś 500 zł wyjdzie za buty i SPD.

Wiem, że na tagu #rower jest wielu zapaleńców i chciałbym poznać Wasze zdanie - na ile poleca mi droższy model ze względu na dobroć serca a na ile jest dobrym sprzedawcą bo sklep więcej zarobi? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Najtańsza opcja jest warta uwagi? Czy do skreślenia na początku? O gravel usłyszałem też jego poradę by patrzeć bardziej na szosę więc czy RC120 ma szansę być optymalnym wyborem czy faktycznie warto dorzucić 900 zł i brać już RC500 z tą Sorą?
Nie znam się za bardzo więc używek brać się trochę boję, co nowy to nowy a nie chciałbym też wtopić xD

Chyba, że jakiś Miras ma w dobrym stanie swój rower i będzie planował sprzedać w rozsądnej cenie? Lokalizację zawęził bym do #warszawa i #slask na ewentualne oględziny i odbiór osobisty.

#kiciochpyta #pytaniedoeksperta #triban #rower
  • 16
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Neuroatypowy: Chętnie bo mógłbym mieć fajny sprzęty, przez kogoś zadbany za dobre pieniądze i wtedy się przekonać czy szosa to moja bajka a jak nie to sprzedać z niewielką stratą wartości. Boję się tylko wkopać w jakiś uszkodzony egzemplarz gdzie już coś złego dzieje się z osprzętem a ja tego nie wychwycę ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@MentorPL: 100 będzie gorszy od 120, który będzie gorszy od 500. Jak się wkręcisz to i tak się zapożyczysz i za 2 lata skończysz z carbonem na 105( ͡° ͜ʖ ͡°)
I 500, i RC120 będą dobrymi wyborami.120 gravel ma ciekawy napęd 1x10, ale jak chcesz walić czasówki, to chyba lepiej wziąć coś z 2x(ale tu się nie znam, ja tylko jeżdżenie romantyczne uprawiam).
500tka będzie miała
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@kuraku: Właśnie myślę czy RC120 z tego wszystkiego nie będzie optymalnym wyborem (cenowo jest w połowie między 100/500 xD) tylko gość mi coś tłumaczył, że mają jakieś kiepskie klamkomanetki no i nie ma Sora (i tu się zastanowiam czy po przesiadce z MTB jako amator jakkolwiek to odczuję).

@Neuroatypowy: Bardzo celna uwaga! Dzięki Ci za nią - nie wiem czemu o tym wcześniej nie pomyślałem a faktycznie od razu ewentualną
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@piesnababy: Przeglądałem ale bez bicia się przyznam, że dwa dni temu więc tych wpisów nie widziałem ( ͡° ʖ̯ ͡°) Po tagu nawet kilku Mirków zaczepiłem na PW żeby dopytać o ich wrażenia i jak się sprawuje to już dwóch mi odpisało i zbieram opinie żeby dokonać świadomego wyboru.
Mea culpa, wybacz mi.
@MentorPL haha nie no luz, po prostu jestem zaskoczony, że tyłu Mirków ma ten sam dylemat ( ͡º ͜ʖ͡º) W sumie to by wyjaśniało dlaczego jest taka lipa z dostępnością rc500. Dzisiaj już go miałem w koszyku i ktoś mi sprzed nosa #!$%@?ł ( ͡° ʖ̯ ͡°)
skończysz z carbonem na 105( ͡° ͜ʖ ͡°)


@kuraku:he he mądre słowa, sam tak miałem tylko karbon i ultegra bo to jednak stylówka. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@MentorPL: Krótka szosa co wejdą opony 28mm w razie co, by nie ważyła pięćdziesiąt osiem tysięcy ton, a microszejt ewentualnie jak tanio kupisz. Tylna przerzutka microszejta jest nie do zaebania bo miałem, klamki pominiemy milczeniem.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Mooty: Kumpel, który parę lat temu jeździł używał i bardzo sobie chwalił. Z Twojej wypowiedzi mam rozumieć, że to słaby pomysł?

@4x80: Rozumiem, że mówisz o RC120? Klamki chcesz przemilczeć bo są tak beznadziejnie czy źle sformułowałem pytanie? xD
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@MentorPL: jakby nooo Twoje pieniądze i Twój wybór, ale ja bym się na to nie rzucał. Szczególnie jak byłeś przyzwyczajony do MTB. W badaniach dowiedziono, że podciąganie pedałów daje znikome zyski w porównaniu do tylko naciskania, a na wyższych kadencjach jest niemożliwe do osiągnięcia. Plus jesteś wpięty w rower i jak spanikujesz w sytuacji zagrożenia to lecisz razem z nim. Już nie mówiąc o chodzeniu jak kaczka gdy trzeba zejść z
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@stateknaniebie: Oh, okej - myślałem, że przez "klamki" masz na myśli klamko-manetki, o których coś wspominał ziomek z Decathlonu, że w RC120 są jakieś kiepskie.

@Mooty: Dziękuję za opinię! Mi się spodobała opcja nakładek żeby jadąc do pracy nie stukać ani butów nie przebierać xD Początek wiem, że byłby dosyć niebezpieczny bo trzeba się nauczyć wypinania w nagłych sytuacjach ale liczyłem na to, że szybko się adaptuję. No nic, kwestia
Klamki chcesz przemilczeć bo są tak beznadziejnie czy źle sformułowałem pytanie? xD


@MentorPL: Pytanie było dobre, microszejt to microszejt. Jak rower kupujesz na lata nie kupiłbym na tym osprzęcie.