Wpis z mikrobloga

Nosz ja pierd.. kur... mać! (°° Kolejna aktualizacja #windows10 i kolejne problemy
- pojawiła się ikona z pogodą i wiadomościami, spoko, nawet mi się podoba, można wyłączyć pokazywanie przez najechanie kursorem, ale...
- pad mi nie działa, jeśli nie wyciągnę transmitera z portu i nie włożę go z powrotem, system go nie widzi
- Opera się wywala, jeśli zamykam zbyt wiele kart na raz
- znów nie działa APO Equalizer, wiem jak to naprawić ale litości, znów?!?
- w FLStudio nie działa FLStudio ASIO, bo nie działa i już! Mam nadzieję, że reinstalacja pomoże
- ASIO zwykłe działa, ale... tylko na głośnikach podpiętych do stacji dokującej
- ASIO blokuje inne źródła dźwięku
- w ReNoise nie działa tryb DirectSound <11 ms, bo charczy, a działał spokojnie z 5ms
Boję się odpalać kolejne programy, bo nie wiadomo co jeszcze wyjdzie. Jak żyć panie Gates?

#microsoft #zalesie #stobulowdupyxandry i trochę #produkcjamuzyki
  • 32
@xandra: Win10 to mnie tak #!$%@? że to jest szok xD Miałem kilka lat Vistę na laptopie i się tak nie #!$%@?łem jak przez niecałe dwa lata Windowsa 10, system reinstalowałem już 4 razy w tym raz od zera z usunięciem wszystkich aplikacji i wszystkiego bo wywalał bluescreen, po każdej aktualizacji muszę ręcznie instalować sterowniki do MX150 bo windows update cofa mi do jakichś domyślnych z datą unixową 1970 roku co
@songohan123: Czyli mówisz, że mam się zaszczepić eksperymentalnym preparatem, dopuszczonym warunkowo do użycia, będącym dopiero III fazie badań klinicznych, bez jakichkolwiek danych co do powikłań długoterminowych, gdy wszystkie produkujące go koncerny farmaceutyczne zastrzegły sobie brak jakiejkolwiek odpowiedzialności za działanie niepożądane, a prawo do odszkodowania od państwa nie istnieje? Ty się dobrze czujesz? xD

@kacor87: Stabilny to może on i jest, ale aktualizacje są do dupy.
@xandra u mnie z kolei cos pochrzanily ostatnie aktualizacje praedopodobnie z iconCache. Czasem w jednym z dyskow stworze nowy folder, albo wypakuje archiwum i musze dac F5, zeby zobaczyc zmiany.

Gorzej natomiast, ze musialem zaznaczyc instalacje aktualizacji opcjonalnych dla intela z 2016 roku, bo windows zaktualizowal cos tak, ze zaczynal mi sie pojawoac ekran smierci BSOD dotyczacy video failure.

Ja raczej dotyvhczas bylem w miare zadowolony, zwlaszcza na poczatku (migrowalem sie z
@xandra a no i oczywiscie tez byly momenty gdzie nagle cos z usb i sluchawkami trzeba bylo na nowo.
Po ostatniej aktualizaji chyba wlasnie tez zachowanie usb budzi watpliwosci, ale to tez rozwiazalem recznie sterownikami.

Zobaczymy na jak dlugo :/
@xandra: a widzisz - niby takie nic, a jednak powoduje znaczną irytację kiedy (często automatyczna) aktualizacja ingeruje w nasze przyzwyczajenia, ustawienia, już nie mówiąc o dorzucaniu bez pytania takich klamotów jak ta pogoda w pasku (wrr)!
@umtali: Nie jestem szurem, ale nie jestem też idiotką. Skoro do tej pory nie zachorowałam, to znaczy, że przeszłam bezobjawowo i mam przeciwciała, więc po kiego grzyba mam się szczepić jakimś nieprzebadanym świństwem przeciw czemuś, na co nie mogę zachorować?!?
@MarianoaItaliano: Spoko mi po nieudanej aktualizacji to gówno zgubiło dane procka, pamięci ram i nie potrafi powiedzieć na czym operuje. Nie można wgrać nowszej aktualizacji a próby cofania systemu kończą się również błędem. XD I jeszcze ciągłe użycie dysku na 100%... Już osobiście nie mam pomysłów.

I to wszystko na Hp pavilon...