Wpis z mikrobloga

dobra, nie dogadamy się. Mamy zupełnie różne stanowiska.

Nie widzisz różnicy między #!$%@? auta, a wyciągnięciem jabłka że śmietnika?


@Pakulsky: nie dogadamy się. Nie ma różnicy, obie rzeczy stanowią czyjąś własność, i nikomu poza właścicielowi nie należy ustalać, jaką wartość dla niego przedstawiają.
słuchaj, a jeśli jestem właścicielem psa i go przywiąże w lesie do drzewa. Bo mam ochotę żeby sobie tam stał, przez dwa dni.


@Pakulsky: ale to jest nielegalne. Wyrzucanie jedzenia nie jest.

Nie próbuj tak mocno, nie uda ci się. Kradzież to zawsze kradzież, bez względu na to, jak próbujesz sobie to wytłumaczyć.
wyrzucając rzecz do śmietnika zrzekasz się praw do niej.


@Pierorzek: Zapomniałeś wkleić przepisu, który o tym mówi.

Wiem, że ciężko wam to zrozumieć, ale na SWOIM terenie, mogę SWOJE rzeczy 'wywalać' gdzie mi się tylko podoba. Jeśli nie jestem z tobą związany umową, która definiuje, kiedy i w jaki sposób te przedmioty możesz z mojego terenu zabrać, to zabranie ich będzie kradzieżą.
Mam 12 kamer na śmieciarce z podglądem na żywo. Czujnik wsypu pojemnika i wagę z aktualnym ciężarem. Waga również zamontowana jest w leju.


@FurTemporis: ja jebix, zabezpieczenia śmieciarki lepsze niż w banku xDD
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@fegwegw: "Zapomniałeś wkleić przepisu, który o tym mówi."

Bo takiego nie ma. Jak coś nie jest zabronione to jest dozwolone.

Sam często w ekoportach fajne rzeczy znajduję, głównie gry na konsole i PC. I wiesz co? Też je "kradnę". Podobnie np. stare meble na śmietniku, które nadają się do odnowienia (są nawet grupy z informacjami o tym).

Ostatnio nawet całkiem niezły rower ktoś wyrzucił.
Takich wyprzedaży przed zamknięciem sklepu prawie nikt nie robi, bo każdy czekałby tylko na zamknięcie i kupował taniej.


@FurTemporis: Wiele sklepów sprzedaje taniej rzeczy, gdy kończy się ich termin, np. Lidl i Kaufland. W lidlu czasami trafiam na przecenioną sałatę, a słodkie i słone wypieki codziennie sprzedają o połowę taniej po 20:00. Natomiast rano jest dużo pieczywa niesprzedanego dnia poprzedniego tańszego o 70% i ludzie nie biją się o to.
@fegwegw: świat nie jest czarno biały. To smutne, że próbujesz wcisnąć go w te sztywne ramy zamiast zachować się moralnie. Naprawdę widzisz coś złego w tym, że jedzenie z kosza zamiast zgnić trafi do ludzi?

Prawo i moralność często się nie pokrywają. W krajach arabskich kobieta nie może mieć odsłoniętych włosów co nie znaczy, że jest to złe. W Polsce można zdradzać, wyzywać, poniżać innych ludzi chociaż jest to niemoralne. A
W Polsce nie ma przepisów które to regulują, ale nikt nie został za to ukarany.


@Pierorzek: są przepisy, które to regulują. I oczywiście, że nikt nie został za to ukarany - bo to kraj złodziei. Wykopki się bulwersują, bo hehe sasin #!$%@?ł 70 mln, hehe, ale tak naprawdę niczym się nie różnią poza możliwościami - politycy kradną miliony, bo mogą, wykopki kradną śmieci, bo tyle mogą. Polaczki mają złodziejstwo we krwi,
@Pakulsky: nie bierz nabiału lepiej (sernik), nigdy nie wiesz ile leżał i czy nie miał przerwy w łańcuchu chłodniczym. Ja w sklepie (kupując) kilka razy naciąłem się, że "świeże" mleko było zepsute już 3 dni przed terminem. Owoce, warzywa - te pakowane, twoja sprawa. Tylko nie zmarnuj tego ponownie, zrób przetwory jak nie przerobisz "sam".
A chleb imo tez nie warto, te chleby rzadko obok chleba stoją.