Wpis z mikrobloga

#borelioza mam na 97% boreliozę. W miejscu, gdzie tydzień temu wyciągnąłem kleszcza pojawił się czerwony okrąg o średnicy ok 2 cm.
Chciałem zrobić prywatnie szybko badania, ale 500 zł to trochę dużo, więc będę zmuszony iść na NFZ, ciekawe czy mam chociaż ubezpieczenie (niby powinienem mieć, bo jeszcze 4 miesiące od wyrzucenia że studiów nie minęły, ale różnie to bywa*). No i ciekawe czy mnie przyjmą. #zdrowie

Te 3% to niefortunnie ugryzienie w tym miejscu przez jakiegoś komara, ale wątpię, ponieważ nie swędzi.

*sprawdzę przez neta, bo chyba można na ikp
  • 66
@arinkao: Kiepsko trafiłaś bo jestem lekarzem i doskonale wiem jak to działa. Na sorze albo cie nie zarejestrują (i tak powinno się stać) albo dostaniesz zielony kolor triage i będziesz siedziała tam kilkanaście godzin. A nawet jak już się doczekasz to nic nie stoi na przeszkodzie, żeby lekarz opowiedział ci o instytucji lekarza rodzinnego i życzył miłego dnia.
@goparys: Jesteś lekarzem dlatego masz taką znieczulicę? To wiele tłumaczy.
Jakbyś był choć trochę empatyczny to napisałbyś OPowi żeby szedł do szpitala, tam w rejestracji go skierują, jeśli nie na sor to do gabinetu lekarza całodobowego. Jest niedziela i lekarz rodzinny nie przyjmuje a borelioza i recepta na nią jest potrzebna dzisiaj.
Wstydź się.
@goparys: To czy zostanie przyjęty na Sor zależy od personelu, w szpitalach jest także lekarz całodobowy, poza sorem i każdy ma prawo w niedzielę, jeśli boi się o swoje zdrowie do niego sie udać.
Prywatnie to ty powinieneś skończyć studia, może bardziej szanowałbyś pacjentów.
@arinkao: No tak, poza sorem w szpitalach są lekarze. Lekarze dyżurni na oddziałach, którzy opiekują się pacjentami przez weekend. Chyba nie myślisz, ze lekarz dyżurny z chirurgii będzie schodził na dół żeby komuś diagnozować borelioze i wypisywać receptę na antybiotyk? XD
@arinkao: w weekendy i noce funkcjonuje coś takiego, jak Nocna i Świąteczna Opieka Zdrowotna i jeśli opowi zależy na uzyskaniu pomocy w przypadku niezbyt nagłym, to tam się powinien udać. A gdzie w jego okolicy jest najbliżej taki punkt, to spokojnie może sobie sprawdzić w internecie, nie musi iść w tym celu na SOR.
@SheenaT: Właśnie pisałam o tym że oprócz sor jest całodobowa opieka i jeśli to borelioza to pacjent wymaga od razu recepty a nie czekania do jutra czy nie wiadomo do kiedy. W rejestracji decydują co zrobić z osobnikiem i polecam OPowi nie słuchać tych rad z koziej dupy tylko tam iść.
Ale nie, wypok myśli że tych lekarzy nie ma a pomoc należy się jak ktoś utnie sobie dopiero nogę.
@izkYT: nie rób żadnych "prywatnych" badań, w ogóle żadnych na razie nie rób, bo przeciwciała pojawiają się po kilku miesiącach. Idź do lekarza pierwszego kontaktu i bierz antybiotyki, które dostaniesz.

I serio, te "prywatne" testy czasem mają tajemnicze nazwy i dobrą reklamę, ale tak naprawdę niczym nie różnią się od biorezonansu czy wody strukturyzowanej od Zięby.
@arinkao: Nie umiesz czytać ze zrozumieniem. Idź porobić coś pożytecznego zamiast siać tu zamęt. @kopawdupeswiniom: IgG i igm jeśli już ale to tez nie jest najlepszy pomysł w tym momencie bo IgM, które pojawiają się jako pierwsze, są wykrywalne dopiero po 3-4 tygodniach od ukąszenia.