Wpis z mikrobloga

  • 4
#borelioza mam na 97% boreliozę. W miejscu, gdzie tydzień temu wyciągnąłem kleszcza pojawił się czerwony okrąg o średnicy ok 2 cm.
Chciałem zrobić prywatnie szybko badania, ale 500 zł to trochę dużo, więc będę zmuszony iść na NFZ, ciekawe czy mam chociaż ubezpieczenie (niby powinienem mieć, bo jeszcze 4 miesiące od wyrzucenia że studiów nie minęły, ale różnie to bywa*). No i ciekawe czy mnie przyjmą. #zdrowie

Te 3% to niefortunnie ugryzienie w tym miejscu przez jakiegoś komara, ale wątpię, ponieważ nie swędzi.

*sprawdzę przez neta, bo chyba można na ikp
  • 66
  • Odpowiedz
@izkYT: To pojawiło się dopiero po tygodniu od wyjęcia kleszcza? To jest dokładnie to samo miejsc gdzie był kleszcz? Powiem ci tak- ucieplenie/zaczerwienienie/ból oznacza stan zapalny. Normalna reakcja po ugryzieniu. Rumień pojawia się po około tygodniu właśnie, natomiast to na 1 rzut oka wyglada bardziej na ślad po ugryzieniu. Z drugiej strony pojawienie się zwykłego odczynu po ugryzieniu po tygodniu jest conajmniej dziwne. Rumień zazwyczaj ma przejaśnienie w środku, może się
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@goparys właśnie nie jestem pewien czy to minął tydzień czy może trochę więcej (maksymalnie dwa).
Kleszcza wyciągnąłem za pomocą pensety (tak jak dziesiątki innych). Po wyjęciu ruszał się, miał nogi, więc przypuszczam, że wyjąłem go w całości.
To jest mniej więcej to miejsce, gdzie miałem kleszcza, mogę się mylić do 5 cm bo nie pamiętam dokładnie.

No nic, dzięki. Będę to miejsce obserwował i faszerował się czosnkiem oraz cebulą, może pomoże (
  • Odpowiedz
@izkYT: Jeśli miałeś dziesiątki kleszczy w życiu to na twoim miejscu i tak bym sobie zrobił te przeciwciała. Miałeś sporo okazji, żeby się zarazić nawet jeśli udawało ci się je poprawnie i szybko (czas jest ważny) wyjmować. Jeśli będziesz miał IgM+ a IgG- to znaczy, że to świeża sprawa. Czasami jak ugryzie jakieś gówno to te ślady po ukąszeniu mogą się dłużej utrzymywać ale imo i tak warto sobie zrobić ten
  • Odpowiedz