Wpis z mikrobloga

Czytam sobie opisy NOP z https://www.gov.pl/attachment/1978a943-b19e-49b6-ab1e-d52f17498163 i tak stanęłam na opisach typu:
- "ciśnienie nieoznaczalne, chłodna, blada, spocona skóra, utrata przytomności, tachykardia, nie hospitalizowana."
- "bolesność i powiększenie regionalnych węzłów chłonnych, epizod hypotoniczno hyporeaktywny z utratą przytomności, biegunka, krwiak podczepcowy spowodowany urazem głowy w wyniku utraty przytomności po szczepieniu, brak hospitalizacji" - nie mam zamiaru pisać czy szczepionki na COVID są dobre czy złe, ale przeraża mnie jak czytam, że osoba w takim stanie nie jest hospitalizowana i nie poddaje się jej obserwacji przez parę dni wraz z dodatkowymi badaniami... i czuj się człowieku pewnie i bezpiecznie... #szczepienia
  • 5
@nemezis_nyx: a przejmowałaś się kiedyś skutkami ubocznymi zażywania Ibuprofenu?

niestrawność, bóle brzucha, nudności, ból głowy, wysypka, pokrzywka, świąd biegunka, wzdęcia, zaparcia, wymioty, zapalenie błony śluzowej żołądka, krwawienie z przewodu pokarmowego (może doprowadzić do śmierci), smolisty stolec, wymiotowanie krwią, choroba wrzodowa żołądka i/lub dwunastnicy, również z perforacją, zaostrzenie zapalenia okrężnicy lub choroby Leśniowskiego i Crohna, zapalenie błony śluzowej jamy ustnej i przełyku, zapalenie trzustki, zaburzenia pracy wątroby, obrzęki, mała ilość
@antek_akrobata: hmm... nie wiem jak to się ma do mojej wypowiedzi... W każdym razie odpowiadając na pytanie - nie zażywam ibuprofenu, między innymi dlatego właśnie, że kiedyś przeczytałam ulotkę i doszłam do wniosku, że moje dolegliwości bólowe nie są tak duże, żeby ryzykować wystąpienie któregoś z wymienionych przez Ciebie skutków ubocznych... Wolę dręczyć moją wątrobę zimnym piwkiem - z resztą okazuje się ono bardziej skuteczne ¯\_(ツ)_/¯
@nemezis_nyx:

- "ciśnienie nieoznaczalne, chłodna, blada, spocona skóra, utrata przytomności, tachykardia, nie hospitalizowana."

Typowe objawy paniki. Może sama nie chciała iść do szpitala, tylko wolała pójść do domu? xD

- "bolesność i powiększenie regionalnych węzłów chłonnych, epizod hypotoniczno hyporeaktywny z utratą przytomności, biegunka, krwiak podczepcowy spowodowany urazem głowy w wyniku utraty przytomności po szczepieniu, brak hospitalizacji"


epizod hypotoniczno hyporeaktywny jest znanym i niegroźnym zjawiskiem, a krwiak podczepcowy to nic innego jak
@czlowiek_zbuntowany: "gorączka, spadek ciśnienia tętniczego, tachykardia, 3 razy wzywano zrm pacjenta
nie hospitalizowano, zatrzyma nie krążenia, zgon /20.01.2021 godz. 20:30 /" - w zasadzie typowe objawy paniki, tylko te zakończyły się tragicznie... i nikt nie odnotował, żeby pacjent uderzył się w głowę i miał "siniaka"... Ja tylko pije do tego, że jeśli istnieje drobne ryzyko powikłań, to skoro tylko niewielka ilość zaszczepionych ma takie problemy to powinno być głośno o tym,