Wpis z mikrobloga

Sytuacja wygląda tak. Znajdujemy się w strefie ograniczenia ruchu do 30km/h. Czy w tej sytuacji kierujący pojazdem z prawej strony ma pierwszeństwo przed pojazdem poruszającym się drogą asfaltową, czy z racji tego, że jest na drodze z kostki brukowej, a nie asfaltowej tego pierwszeństwa nie ma. Skrzyżowanie nie jest oznaczone żadnym znakiem ani pionowym ani poziomym.
#pytanie #pytaniedoeksperta #prawojazdy
eXtermi14 - Sytuacja wygląda tak. Znajdujemy się w strefie ograniczenia ruchu do 30km...

źródło: comment_1623676609g9FiSMUKR7Zg79zFULwHa6.jpg

Pobierz
  • 25
  • Odpowiedz
  • 0
@red7000 Nie rozumiem, w pierwszej wiadomości napisałeś, że droga asfaltowa ma pierwszeństwo bo "Hierarchia Gruntów", a chwilę później, że jednak droga z kostki ma pierwszeństwo. Więc w końcu jak to jest?
  • Odpowiedz
@eXtermi14 Pełna nazwa to Hierarchia Autoryzowanych Gruntów Rolnych i Drogowych (HAGRiD) i dokument został wprowadzony po Drugiej Wojnie Czarodziejów w 1998 r. Ciężkie to były czasy i dlatego mamy takie buble prawne.

Wątek do zamknięcia.
  • Odpowiedz
  • 0
@red7000 Buble bublami. Teraz chodzi mi o to, że najpierw piszesz o pierwszeństwie drogi asfaltowej, a chwilę później śmiejesz się z mojego znajomego z pracy i że mnie, że nie wiemy o tym iż pierwszeństwo ma droga z asfaltu. Zdecyduj się w końcu. No chyba, że zapomniałeś się przelogować.
  • Odpowiedz
@eXtermi14 Nie ma czegoś takiego jak hierarchia gruntów. Jest tylko droga twarda i nieutwardzona zgodnie PoRD.

Trochę beka, ale nie wierzę, że ktoś serio może wypisywac takie pierdoły jak ty. XD trolling za trolling
  • Odpowiedz
@eXtermi14: sprawa nie jest prosta.
Po pierwsze PoRD uznaje dowolne utwardzenie drogi za równorzędne.
Jednak nie każda droga twarda jest publiczną. Nie decydują o tym znaki, czyli nie każda droga wewnętrzna musi mieć taki znak. W tej sytuacji jedyne co ci zostaje to zajrzeć na mapy gminy. Co nie jest ulicą nie jest drogą publiczną, więc z niej włączasz się do ruchu.
W tym co piszesz o poziomie jest ziarno prawda.
  • Odpowiedz