Wpis z mikrobloga

Wiem jakie nastawienie jest tutaj do pośredników nieruchomości, ale czy polecacie jakieś biuro, konkretnych pośredników w Warszawie? Chodzi o kupno mieszkania.

Jeżeli zdecyduje się na usługi jakiegoś biura to powinienem na coś uważać przy podpisaniu umowy o pośrednictwo? Poza wynagrodzeniem, procentem od transakcji?

Czy jeśli podpisywaliście umowy o pośrednictwo to z kilkoma biurami? Trzymaliście się jednego? Wiem, że przy sprzedaży często podpisuje się umowę na wyłączność, przy kupnie też?

Mam dosyć specyficzne (tak mi się wydaje) wymagania i nie wiem czy sam odpowiednio szybko znajdę coś takiego, być może macie namiary na osoby, biura, które rzeczywiście robią swoją robotę dobrze.

Interesują mnie dzielnice typu Stary Mokotów, Stary Żoliborz, Saska Kępa, preferowane raczej budownictwo typu kamienica niż blok z 70tych. W jednym biurze jak podałem przybliżone okolice to kobieta podesłała mi 10 przykładowych ofert z czego żadna nie pokrywała się z podanymi lokalizacjami (typu mieszkanie na Gocławiu, blisko trasy Siekierkowskiej opisane jako Saska xD)

#nieruchomosci #mieszkanie #kupnomieszkania
  • 3
@janekwczoraj: ja znam pare dobrych biur w Warszawie z którymi współpracowałem do tej pory. Ciekawe jest jednak to że rynek wygląda tak że poszukujących jest mnóstwo, a nieruchomości na sprzedaż - i tak naprawdę ciężko aby się zajmowali i podsyłali także szukających jakieś obce oferty. A ich oferty są dostępne na otodomie/stronie.
Ale mam jedno biuro ktore podpisuje umowy na poszukiwanie nieruchomosci - kilku wykopków już z tego z mojego polecenia