Wpis z mikrobloga

@cutecatboy:

Co do ankiety, została ona przygotowana przez dział ds. bezpieczeństwa i równego traktowania UJ i jest częścią badania, które ma wskazać, czy studenci czują się na uczelni bezpiecznie, także pod kątem równego traktowania.

"Ponieważ badanie dotyka takich zagadnień jak równe traktowanie, występowanie zjawiska dyskryminacji na uniwersytecie itp., konieczne stało się uwzględnienie w badaniu takich zmiennych jak płeć, tożsamość płciowa itp. Pytania dot. płci, tożsamości płciowej zadawane są tylko i wyłącznie
#!$%@?, że to nie ma nic wspólnego z Marksem, bo ten sobie psioczył głównie na ucisk robotników i zmiane systemu gospodarczego, a nie mówił o żadnych płciach nic xD


@SirSherwood: Teoria Krytyczna jest de facto syntezą marksizmu rewolucyjnego i psychoanalizy, a każdy nurt z niej wyrosły używa marksowskiego wzorca zależności między „uciskanym” a „uciskającym” (bezwarunkowy kat, bezwarunkowa ofiara), tylko zamiast proletariatu i burżuazji podstawia się coraz to inne grupy. No, ale
Co do ankiety, została ona przygotowana przez dział ds. bezpieczeństwa i równego traktowania UJ i jest częścią badania, które ma wskazać, czy studenci czują się na uczelni bezpiecznie, także pod kątem równego traktowania.


@Auchat: ale płci mamy dwie, kobieta i mężczyzna i to mamy zapisane w genach i w dowodzie osobistym. Cała reszta wynalazków to "tożsamość płciowa". Nie bardzo rozumiem dlaczego uniwersytet robi #!$%@?ę z języka polskiego. Nie ma czegoś takiego
a nie mówił o żadnych płciach nic xD


@SirSherwood: ty ale wiesz ze nie musi byc napisane krowie na rowie żeby wyciagac wnioski? Na tym polega cała filozofia przeciez co ty myslisz ze Nietzsche pisal "trzeba zambijac lumdzi" xD
Ale sie uwzieli na ten neomarksizm xD #!$%@?, że to nie ma nic wspólnego z Marksem, bo ten sobie psioczył głównie na ucisk robotników i zmiane systemu gospodarczego, a nie mówił o żadnych płciach nic x

I każdy kto normalnie orientuje się mniej więcej co odkryła nauka, wie że Jagieloński z rigiczem.


@SirSherwood: xDDD

Proszę, podziel się tymi "odkryciami nauki", które obiektywną, naukową metodą, przy zerowym udziału ideologii uzasadniają wyróżnianie płci
@DJArmani @aleksander-sailor: Jak najbardziej wiem co to jest, bo byłem zagorzałym fanem petersona w latach 2016/2017 (jak chce ci się poszperać, możesz to zobaczyć u mnie na profilu). I dalej jestem jego fanem, ale już nie jego opinii politycznych (bo w swojej dziedzinie w której sie wykształcił, ma bardzo racje i mi np bardzo pomógł), bo nie mają pokrycia z rzeczywistością na głębszym poziomie. To co zostało nazwane tu neomarksizmem, i
dlatego trzeba patrzeć na całość badań, a nie na poszczególne jedno badanie


@SirSherwood: i to, że płeć jest konstruktem społecznym który należy kategoryzować z uwzględnieniem potrzeb nastrojów społecznych zamiast cech biologicznych to też ta "całość badań" wyjaśnia, czy może jednak jest to kwestia stricte filozoficzna?

Bo jeżeli próbujesz tutaj osadzić argumentację na podstawie faktu, że wyróżniamy zaburzenia tożsamości płciowej jako faktyczne zaburzenia, to nikt poważny nie będzie z tym dyskutował. Pytanie