Wpis z mikrobloga

Jaka jest róźnica między snem, a jawą? We śnie też rzeczy się dzieją i wydają się prawdziwe, można je czuć i doświadczać ale dopiero kiedy się z niego wybudzamy orientujemy się, że to było coś nieprawdziwego. Może teraz jest podobnie i człowiek dopiero się budzi po śmierci do prawdziwego życia? Albo przechodzi do kolejnego snu i jeszcze kolejnego i tak w nieskonczoność?
#przegryw #filozofia
  • 10
@Glodny_Lew: @Moonastro: Moźna uzyskać samoświadomość we śnie, mi kilka razy się zdarzyło. Raz zmęczony po pracy zasnąłem na fotelu miałem kilkunastominuwy sen w którym mogłem sterować rzeczami, ale za każdym razem im mocniej uzyskiwałem samoświadomość sen się załamywał, po wybudzeniu z jednego przebudziłem się do kolejnego który bardzo mocno przypominał rzeczywistość, ale był jeden szkopuł bo nie miałem w nim twarzy i rąk, jak zobaczyłem to, automatycznie się wybudziłem do
@Moonastro: @Glodny_Lew: Odnośnie snu świadomego to znajdowałem się w jakimś barze w którym mogłem sterować zachowaniami ludzi w okół i mogłem podejmować za nich decyzje, ale też mogłem robić, że działają samoistnie. Jak myslałem, aby kolejka się przesuneła to się przesuwała, jak chciałem, aby barman coś powiedział to to mówił itd. Mogłem sterować podłogą i tworzyć różne rzeczy, ale za każdym razem im mocniej w to ingerowałem tym sen tak
@BrudnyTalerz: taka Różnica, że masz podczas snu wyłączone
krytyczne myślenie, dlatego więc jak ci się śnil np. smok to wydawało ci się że to normalne, a po obudzeniu myślisz sobie "jaki miałem zwariowany sen". Są metody na uzyskiwanie pełnej świadomości podczas snu. Polecam poszukać w Google "Świadome śnienie". Niezła zabawa. A czy ma to związek z kolejnym życiem? Też mnie nachodzą takie rozkminy, ale nie ma co szukać dziury w całym.