Wpis z mikrobloga

Hej, co sądzicie o bezpieczeństwie pasażerów (rodzina 2+2) w kombi vs SUV? W którym czujecie się bezpieczniejsi i dlaczego? Czy wg Was SUV-y rzeczywiście są bezpieczniejszą opcją?

Żeby nie było - przyjmijmy jakieś kryteria dla porządku dyskusji:
- zakup nówki, prosto z salonu
- do 150 000 brutto
- finansowanie nie ma znaczenia
- rozmawiamy o rocznikach 2019 lub nowszych

Jakbyście mieli teraz pójść kupić nówkę to co wybierzecie - kombi czy SUV?

#samochod #auto #suv #kombi #leasing #noweauto #samochody
  • 40
@pinkfloyd12: to prawda, ale jednak sprzedaje się tych aut coraz więcej, już chyba każdy producent ma w swojej gamie przynajmniej jednego SUV-a, na drogach też tego coraz więcej. przypomina mi to utarczki słowne jakie były kiedy popularyzowały się kombi. teraz tak samo dużo osób psioczy na SUV-y
@Distrust niestety prawa fizyki robią swoje, większa masa równa się bezpieczniejsze auto. Nie zawsze jednak SUV jest cięższy. Jak bierzesz SUV na płycie z segmentu C i porównasz kombi z segmentu D lub E to to kombi bez problemu może być cięższe. Dodaj do tego kwestie wygody podróży która jest większa w segmencie D i samochodzie typu sedan/kombii że względu właśnie na środek ciężkości. Prowadzenie również na plus dla sedan/kombi. Koszty eksploatacyjne
@distrust również sprzedaje się cała masa telefonów z androidem czy ios czy to znaczy że są dobre? Nie bardzo jest wybór. Z suvami jest podobnie, co raz częściej nie masz wyboru bo niektóre praktycznie nie mają nic normalnego z segmentu C/D poza suvem. A ludzie kupują suv bo chcą wyżej siedzieć bo lepiej widzą XD.
@Distrust: Według mnie ciężko to porównać. Kombi będzie stabilniejsze przez niżej położony środek ciężkości, SUV może być bezpieczniejszy przez większą masę. Osobiście nigdy nie chciałem SUVa, tylko właśnie myślałem o kombi jako rodzinnym aucie. W niedługim czasie będę zamawiał nowe auto i wybór padł jednak na SUVa. A to dlatego, że mając 190 cm wzrostu lepszą pozycję przyjmuję w wyższym aucie, gdzie po prostu wygodniej mi się siedzi. Tak samo z
@Krupetto1: tego modelu już nie produkują, nie spełnia kryteriów tego wątku. nie mówię, że jest złym autem bo nawet się nim nie interesowałem więc nie wiem. odnoszę wrażenie, że wszelkie landary typu van, mini-van czy "podniesione kombi" raczej ulegają naturalnemu wyginięci (chyba wyjątkiem jest tu subaru)
@Distrust: SUViarze przez swoje poczucie bezpieczeństwa nie potrafią jeździć
na ostatnie 10 niebezpiecznych sytuacji na drodze (nie z mojej winy oczywiście), 5 było z SUVami, 2 z ciężarówkami 1 z motocyklistą i 2 z innymi pojazdami

Banda pseudo rajderów, którzy siedzą wysoko, a mają martwe strefy większe niż ciężarówka mam wrażenie, ewentualnie w lusterka nie patrzą
@darkdancerr: ja też rozmyślam od dawna o SUV-ie, pomimo, że 5 lat jeżdżę kombi. dla mnie duzy bagaznik jest zbędny bo dzieci juz są starsze i nie wozimy wozka ani gondoli. w srodku przydaloby sie wiecej miejsca, a SUV-y często mają większy rozstaw osi, a tym samym nieco wiecej miejsca w kabinie przy tej samej dlugosci calkowitej samochodu. przejadę się na jezdzie probnej to będę wiedzial czy mi taki typ auta