Wpis z mikrobloga

  • 1293
Napiszę Wam o tym o czym żadne #tvp Wam nie powie. Jest sobie taka mroczna strona #500plus i wszelkich pieniędzy na bombelki które się otrzymuje i które będą w przyszłości przyznawane.
Mianowicie liczba zrzeczeń praw do dzieci czy też porzucenia (np. do okna życia) drastycznie zmalała. Wiecie już pewnie dlaczego? Tak, pieniążki wpadają toteż nie opłaca się pozbyć jego źródła. Efekty? Dzieci są odbierane rodzicom już w poważnym stanie zaniedbania czy opóźnienia rozwojowego. A że, jak słyszałem, nasz aparat lubi dawać drugie czy nawet dziesiąte szanse, to takie dziecko na długo jeszcze zostaje z rodzicami dbającymi o wszystko inne tylko nie o dziecko. Mogłoby już dawno być u rodziców adopcyjnych, zwłaszcza że na małe dzieci jest zawsze branie, a tak zostaje u biologicznych niedających i do tego robią się starsze przez co mniej atrakcyjne.

Taki jest obraz państwa prorodzinnego.

#pis #bekazpisu
  • 49
via Android
  • 29
@BrakPomysluNaNick
@przeciwko78
Również warty wspomnienia jest fakt że to za PiSu ucięto wymiar płacy, do jakiej państwo dopłaca do składek niań. PO wprowadziło specjalny rodzaj umowy dla niań, gdzie państwo opłacało połowę składek dla pensji minimalnej. Tak by ten zawód wyszedł cokolwiek z szarej strefy. Za PiSu zmieniono to i państwo opłaca składki do wysokości połowy pensji minimalnej. Joł..
@spacja_enter: https://www.zus.pl/pracujacy/nianie/nianie-krok-po-kroku

Ważne! Budżet państwa finansuje składki na ubezpieczenia: emerytalne, rentowe, wypadkowe i zdrowotne za nianię tylko od tej części jej pensji, która nie przekracza minimalnego wynagrodzenia. W przypadku umów uaktywniających zawartych od od 1 stycznia 2018 r. budżet państwa sfinansuje składki od tej części pensji, która nie jest wyższa niż 50% minimalnego wynagrodzenia.


Natomiast co do reszty, to jest to wynik rozmów z osobą pracującą w ośrodku adopcyjnym. Jeśli się
500+ i rządy pis zniszczyły ten naród a właściwie zniszczyły to czym potencjalnie ten naród mógłby być. Teraz to już można tylko czekać na upadek z popcornem


Nie jestem pewien, ale pierwsze symptomy upadku widzieliście już w 2015r. Nie yebło, ale w 2016 to już miało yebnąć na 100%. Nie yebło, ale rychła katastrofa miała nas spotkać w bliskiej, choć nieokreślonej przyszłości.

Dokładnie ten sam chwyt stosował pis przed 2015r. #polskawruinie mimo
@kryptonim_putas: mi chodzi o to że ten kraj już zawsze będzie rządzony przez miernoty i karmiony tępą propagandą i tanim przekupstwem wręcz widzę pole już tylko do obniżania lotów. To rozumiem przez upadek. Państwo de facto upadło. Ministrowie kradną w biały dzień wał na wałku zero dymisji. Pamiętasz jak kuchciński wyparował za latanie do Rzeszowa na dziwki? Teraz już by nie musiał. Polacy się kundlą każdego dnia tych rządów.
@BrakPomysluNaNick: jestem zaliczany pewnie do tzw. geupy "prawaków", a mam zgoła odmienne zdanie. Nie wrzucaj wszustkich do jednego wora, bo przez takich jak Ty dyskusje aktualnie praowdzone w jakichkolwiek tematach szoruje po dnie.
W ogóle dzisiaj wrzucać kogokolwiek do wora: prawacy i lewacy (znajac tylko jakąś część poglądów) to naprawdę wyraz wielkiej ignorancji.