Wpis z mikrobloga

#krakow miasto przyjazne rowerzystom, a przynajmniej na takie stara się kreować.
Tak myślałem i ja do tej pory... Otóż nic bardziej mylnego! ( ͡° ͜ʖ ͡°)-

Jeżdżę sporo po Krakowie, przez cały rok. 2 dni temu tak jak zwykle jadę sobie z pracy rowerkiem,
ale że miałem do odebrania paczkę w paczkomacie (przy ul. Kapelanka 14) no to myślę podjadę odbiorę po drodze,
prosta sprawa można pomyśleć... prosta ale i kosztowna, a dokładniej 50 polskich nowych złotych !

Otóż na wjeździe na stacje benz (na której jest paczkomat - mapka) stała schowana straż miejska i wyłapywała jednego rowerzystę po drugim, a za co? Otóż za jazdę po chodniku...
Powinienem jechać drogą (2 pasy w jedną i drugą po której auta zapierdzielają >70 km/h i jest wąsko) albo po drugiej stronie ulicy ścieżką rowerową, problem w tym że na odcinku 2km ścieżki nie ma ani jednego przejścia na drugą stronę ulicy (stronę na której znajduje się paczkomat, stronę na której mieszkam itd) I co mam z tym zrobić?
Nic, np prowadzić rower po chodniku (°°
a teraz proszę dokumenty i wypisujemy mandacik.
Takie to właśnie przyjazne rowerom miasto :)

Dopuszcza się jazdę po chodniku jeżeli:
"Szerokość chodnika wzdłuż drogi, po której ruch pojazdów jest dozwolony z prędkością większą niż 50 km/h, wynosi co najmniej 2 m i brakuje wydzielonej drogi dla rowerów oraz pasa ruchu dla rowerów (te warunki muszą być spełnione łącznie)."

Dla zainteresowanych spoza Krakowa, to jest dokładnie [to miejsce](https://www.google.pl/maps/place/50°02'25.3"N+19°55'27.8"E/@50.040357,19.9228144)

trochę #miszczpajnta i #rower
brusef - #krakow miasto przyjazne rowerzystom, a przynajmniej na takie stara się kreo...

źródło: comment_1625229334DyrKRyCLlBUl5MGoe8PZ20.jpg

Pobierz
  • 21
@brusef: człowieku mam nadzieję że nic nie podpisałeś i nie przyjąłeś bo to jakaś patologia i okradanie ludzi

Przy szerokości chodnika jaka tam jest to jest bezczelny skok na kasę
Powinienem jechać drogą (2 pasy w jedną i drugą po której auta zapierdzielają >70 km/h i jest wąsko) albo po drugiej stronie ulicy ścieżką rowerową, problem w tym że na odcinku 2km ścieżki nie ma ani jednego przejścia na drugą stronę ulicy (stronę na której znajduje się paczkomat, stronę na której mieszkam itd) I co mam z tym zrobić?


@brusef: Uważam, że na tym chodniku powinno się móc jeździć rowerem, zwłaszcza,
@brusef: a tak się kiedyś zastanawiałam czemu wyłapują rowerzystów w innym miejscu. Tam się kończy ścieżka rowerowa z dupy i zaczyna węższy chodnik. A ruch aut jest przeogromny xD ich chyba powaliło, że w tych korkach i ścisku się jeszcze pchać rowerem - przecież to pakowanie się w bycie rozjechanym....
@qjjehaaarnpw: właśnie problem w tym że jechałem od strony przejścia (słomiana) do domu (osiedle przy ceglarska) które jest centralnie na środku tego odcinka bez przejścia dla pieszych i po drodze po prostu chciałem odebrać paczkę, simple as that ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@Yurakamisa:

(2 pasy w jedną i drugą po której auta zapierdzielają >70 km/h i jest wąsko


@brusef: Fake przecież każdy kierowca samochodu na wykopie powie że samochody nie łamią prawa i jeżdżą bezpiecznie.
#urojenialewakoidalne

@brusef: rowerzyści dowiadują się, że mamy #!$%@?ą infrastrukturę i prawo, które zupełnie nie bierze tego pod uwagę odc. 2137.
@UszneStopery: dokładnie tak, staje Ci na drodze i zatrzymuje ¯\_(ツ)_/¯
@testowyandrzej: Fakt lubią stać na zakręcie przed HSBC, co nie zmienia faktu że i tak ludzie tam zapierdzielają grubo i ja bym się po prostu bał tam jechać.
tak dostałem taki pusty + wypełniony mandat karny, ale tam jest więcej danych do zamazania + pani ze SM, tak pięknie pisze że i tak nie da się rozczytać.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@brusef: ojojoj, jaka bieda, nie mogę jeździć rowerem po wąskim chodniku, czemu tak prześladują tych rowerzystów, przecież nic złego nie robimy
@brusef: tak jak Ci pisalem - rozumiem, przypuszczam ze zrobilbym tak samo, mimo ze jest to niezgodne z przepisami. Po prostu te 50zł to koszt racjonalnego bezpieczeństwa, który czasem lepiej zapłacić.

BTW: Jaki masz powód na mandacie?
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@brusef: nawet samochodu nie mam, za to często chodzę do Tesco tym chodnikiem i tak, boli mnie dupa, że muszę się oglądać czy mnie zaraz ktoś rowerem nie walnie. Jak się idzie w dwie osoby to trzeba się zawsze rozłączać. Ja się nie #!$%@? na drogi rowerowe więc proszę #!$%@?ć z chodnika.
@seicel:niestety po obu stronach są debile, jadąc po chodniku jedzie się z prędkością pieszego, nie popędza się go "dzwonkiem" ani nic z tych rzeczy - taki jest nawet zapis ustawowy, żeby nie stwarzać zagrożenia na chodniku dla pieszych. Jednakże skoro chodzisz tym chodnikiem to wiesz jaki jest szeroki, spokojnie zmieszczą się 2 osoby osoby idące obok siebie + rowerzysta bokiem, zwykła ludzka życzliwość, czy jak idzie ktoś z naprzeciwka to też
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@brusef:

zmieszczą się 2 osoby osoby idące obok siebie + rowerzysta bokiem,

No właśnie nie, mniej więcej do skrzyżowania z Ceglarską chodnik jest wąski. Szczególnie przy tym domu wystającym na chodnik. Za każdym razem muszę się obracać czy coś nie jedzie za mną albo uważać czy nie wyskoczy z przodu. Po drugiej stronie jest szerszy chodnik, wiem że jeżdżą rowery, proszę bardzo. Jeśli idę trasą gdzie rowerów nie powinno być to