Wpis z mikrobloga

Od 5 lat pracuję w IT jako typowy admin na produkcji ogarniający serwerki, trochę sieci, bazy danych itp. Największy minus mojej pracy to praca zmianowa. Myślę żeby się przebranżowić i mieć bardziej lajtowe godziny pracy z zachowaniem dobrych zarobków. Trochę jestem też znudzony tym co robię i myślałem żeby trochę podszkolić się z np Selenium itp i poszukać pracy jako tester. Wcześniej uczyłem się trochę javy i myślę, że szybko bym ogarnął temat. Co myślicie o takiej ścieżce rozwoju? Ma to sens? Z doświadczeniem w IT będzie łatwiej coś poszukać?
#programista15k #pracbaza #it #programowanie
  • 3
@duzeRolo: mozesz isc na testera automatycznego selenium czy cypress czy co to tam teraz ciekawego jest. A potem admin i troche jak popiszesz kody to software/system engineer aka devops
@duzeRolo: A może zmień firmę - ja jestem adminem od Windowsow w banku, który ma klientow na całym świecie i praca 8-16 pon-pt i fajrant. Poza tymi godzinami mamy ekipy z NAMu i APACu które ogarniają za Ciebie. Możesz robić dyżury wtedy dodatkowe hajsy. Z dyżurami podbijam pod 20k brutto także to wg mnie nie jest kwestia twojego zawodu tylko po prostu firmy.