Wpis z mikrobloga

@enforcer
@Wachatron
@enforcer
@NaczelnyMizoginRP
@Parotia
@Nikczemny_Pomidor
To jest właśnie młode.pokolenie, które socjalizm zna tylko z opowiastek i podręczników "teoretyków".
Ale co z tego, że mam maca, którego zrobił biedny chińczyk za miskę ryżu?
Ciekawe co by zrobili jakby w ramach tej sławetnej "redystrybucji dóbr" dokoptowali im do domu 10 brudasów a ich samych wysłali do darmowy h prac społecznych dla dobra komuny ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@enforcer: Każdy element ubioru i wyposażenia tego podlotka powstał tylko i wyłącznie dlatego, że zaistniał kapitalizm. Od produkcji przez dystrybucję po sprzedaż. No i możliwość zarobienia pieniędzy przez jej rodziców na możliwość zapłaty ceny kupna.

Masakra jakaś.
  • Odpowiedz
@loczyn: Nigdy nie twierdziłem, że kapitalizm należy traktować bezkrytycznie. Twierdzę jednak, że komunistyczne hasła poparte różnymi "smash capitalism" pokazują ignorancję je wygładzającego.
  • Odpowiedz
@terwer358: To jest jakas mloda osoba, ona jest zawiedziona systemem ktory zastala.
Nie zna komunizmu, a ten w teorii brzmi dobrze.
Nawet dzieci kwiaty w latach 70 tez mialy zaciagi „komunistyczne”.
  • Odpowiedz
@terwer358: O w sumie to jest jak u nas tylko odwrotnie.
My bylismy w komunie i bezkrytycznie patrzylismy na kapitalizm bo go nie znalismy. Ona ma odwrotnie.
Kazdy system ma wady i zalety. Mądry to rozumie i zbuduje pewien ‚mix’.
  • Odpowiedz
ale obecne nastolatki/dzieciaki beda mialy mniej wiecej podobnie #!$%@? jak te w USA.


@loczyn: no ok, ale jak to sie ma do ultra hipokryzji walczących w social mediach "Juleczek" i ludzi pokroju Jasia Kapeli?
  • Odpowiedz
@Wachatron: no ale jaką ma alternatywę? Nie korzystać z urządzeń elektrycznych?

Tak, te urządzenia głównie mają taką postać dzięki kapitalizmowi, chociaż i u komunistów były znane.

Jednak tak jak mówiłem - jest zawiedziona swoim systemem. Być może gdyby wprowadzić u nich "socjalizm" na wzór Niemiecki to byłaby zadowolona i żadnego komunizmu tam nie potrzeba.

Z resztą dla wielu amerykanów publiczna służba zdrowia to JUŻ jest komunizm ;)
  • Odpowiedz