Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 667
Beka z ludzi, którzy nie zdali matury z matmy XD
Rok w rok, lipcowy poniedziałek, oblężenie strony CKE i 20-25% maturzystów dostaje mentalną lepę na ryj, bo nie ogarnia najprostszego logicznego myślenia xD Podstawa z majzy sama w sobie jest najprostszą z obowiązkowych matur - wnosisz kalkulator i dostajesz #!$%@? tablice z wzorami, czyli odpowiednik zbioru streszczeń lektur lub słownika polsko-angielskiego, a i ta znaczna część nie potrafi znaleźć wzoru na objętość kuli lub długość odcinka i spisać na pałę. Jakie pożal się Boże argumenty mają te patałachy?
Za trudne było, nie dałem rady - no gurwa xD Matemaks i inne filmiki na YT, arkusze z poprzednich lat, a nawet stare dobre zbiory zadań - nie było za trudne, tylko ci się nie chciało po studniówce usiąść i policzyć parę razy delty, leniu patentowany xD
Nie potrzebuję matmy, jestem humanistą - gdybyś naprawdę nim był, to wiedziałbyś, jak ważne dla każdego humanisty było logiczne myślenie, na którym opiera się matematyka xD
No i grande finale, czyli Matma mi się w ogóle nie przyda w życiu - IKS #!$%@? DE! Cała cywilizacja i współczesne życie opiera się na królowej nauk, zaczynając od rozumienia statystyk, przez ogarnianie budżetu domowego po niebycia ruchanym na pensji przez szefa xD
Pozdrawiam normalnych myślących ludzi, którzy nie skompromitowali się pewnego majowego poranka i współczuję ludziom z CKE, którzy teraz będą musieli użerać się z ludźmi, którzy nie zrozumieli, że są za słabi na spisanie trzech wzorów z karty xD

#matura #matura2021 #takaprawda #matematyka
  • 75
@piotre94: Karta wzorów: potęgi, logarytmy, pierwiastki, ciąg g., ciąg a., jedynka tryg., trójkąt prostokątny i tangens, pole trójkąta równobocznego, mediana - za to darmowe 8 pkt. Podstawienie liczb do wzoru funkcji, 2 pkt. Układ równań x,y, plus wykres, podstawianie, 1 pkt. To już 11 pkt. Pozostałe 3 pkt. za procenty, ułamki, funkcję kwadratową (malejącą). Dodatkowo można było dostać 2 pkt., nie umiejąc praktycznie nic, za wypisywanie sum oczek przy rzucie 2
przykrą musisz mieć tę wegetację, że aż tak cię cudze życie drugiego człowieka i jego wyniki na maturze obchodzą


@mogadishu: ci ludzie w przyszłości będą decydować o swoim i moim losie na wyborach, oczywiście że to nas obchodzi

te zadania były żenująco banalne, jak ktoś tego nie ogarnia to jest autentycznie niepokojące, kangur w podstawówce ma trudniejsze zadania
No i grande finale, czyli Matma mi się w ogóle nie przyda w życiu - IKS #!$%@? DE!


@piotre94: dokładnie tak. Nie mam pojęcia jak funkcjonują ludzie, którzy nie kleją co to rachunek prawdopodobieństwa. Wszystkie decyzje życiowe opieram na tym i moi najbardziej ogarnięci koledzy robią tak samo. No nic, trzymajcie się tam na tym socjalu za parę lat.
@mogadishu tak dyskalkulia dyslekcja dysmózgia. To jest takie bezsensowne #!$%@? byleby tylko w jakiś sposób sobie i innym wmówić że nie jest się debilem. Ja maturę zdawałem jakieś 10 lat temu i zgadzam się z OPem żeby nie zdać matury na 30% trzeba być debilem albo/i leniem totalnym. Jak ja w moim technikum widziałem tych ludzi w 4 klasie którzy mieli problem żeby pokazać gdzie jest przyprostokątna i przeciwprostokątna w trójkącie prostym
uważasz, że wiedza z matematyki przekłada się na poglądy polityczne? nieźle xD


@mogadishu: gdybys ogarniała matematykę i statystykę, która jest jej pochodną, to wiedziałabyś o istniejącej korelacji i nie zadawała debilnych pytań demaskujących Twoją głupotę.
Jak Ci się zdaje dlaczego PiS uzyskał przygniatającą większość głosów wśród grupy ludzi i najniższym wykształceniu?
Tym właśnie kolega op jest zaniepokojony; że społeczeństwo nam debileje i tracą na tym wszyscy, również ci, którzy dokonywali właściwych