Wpis z mikrobloga

Ostatnio zainteresowałem się wyścigami na kierownicy z pedałami. Takie moje odczucia dla kogoś innego zastanawiającego się czy też spróbować. Sam próg wejścia to 500-1300 zł jeśli mowa o kierownicy to na czym gramy jest już naszą indywidualną sprawą ale najlepiej jest na PC ze względu na gry.

Osobiście wybrałem "Thrustmaster T300 RS GT EDITION" ale nie będę pisał dla czego bo porównania do innych kierownic nie mam, sugerowałem się podpowiedziami ludzi, którzy grają mnóstwo i po prostu znają się bo już nie jedną mieli, a wszelkie youtuberowe recenzje należy omijać bo w tych filmach jest zero obiektywizmu. Recenzenci chwalą wszystko i boją się powiedzieć cokolwiek złego.

Pierwsze uruchomienie kierownicy jej instalacją to prosta rzecz przykręcasz podpinasz, potem sterowniki i już gotowe.
Najgorzej z wyborem gry bo jak się nie znasz i pragniesz poczuć imersję zainstalujesz jakaś grę typu ARCADE to będziesz rozczarowany po tygodniu kierownica wyląduje w szafie. Ja miałem to szczęście, że bardziej doświadczeni pokierowali mnie w co jest warto grać, ale jako sceptyk musiałem i tak przetestować inne gry także te "arcade"

Zacząłem od "Assetto corsa" czyli realizm wysokich lotów. Imersja płynąca z przejazdy na kierownicy fenomenalna! Force feedback czyli system odpowiedzialny za "szarpanie" kierownicą daje bardzo fajne doświadczenia, tym bardziej, że pierwsze przejazdy to mało mi rąk nie połamał jak wypadałem z toru hehe... Jak już ogarnąłem jak jeździć, po części z youtubowych filmików bo trzeba wiedzieć kiedy hamować jak wyznaczać najszybszy tor jazdy itd... to jazda stałą się przyjemna, w głowie zaskoczyły tryby i już nie było walki z utrzymaniem się na torze ale walka z innymi ludzmi online.
Ustawień i wskaźników w grze jest multum, można się bawić w aerodynamikę, opony, ciśnienia, wysokość bump-stopów, amortyzatory, ilość paliwa, przełożenia zmiany biegów i jeszcze więcej.

Początek drogi online był trochę zawiły bo musiałem znowu zwrócić się do poradników jak jeździć. Nie spodziewałem się tylu zasad, ale wszystko tam jest klarowne, logiczne po prostu trzeba to znać by wiedzieć jak zachować się w konkretnej sytuacji na torze.
Kolejną grą jaka zainstalowałem to "assetto corsa competizione" nowsza wersja AC. Są tutaj tylko auta z klasy GT3/GT4 ale wszystko jest na licencjach więc kontent jest wysokiej jakości, ale ilość aut i torów oraz trybów jazdy o wiele mniejsza. Jazda daje dużo imersji, auta trzymają się drogi mega dobrze w końcu są to super auta ;)
Następnie zainstalowałem iRacing gra o wiele starsza od poprzedników. Przygotowana typowo pod grę online i poszerzanie swoich umiejętności bo do dyspozycji mamy rozbudowany system rankingowy. Zaczynamy jako zielony zółtodziób i pniemy się w karierze by odblokować możliwość jazdy lepszymi autami. Jazda online jest ciężka i wyczynowa jesteśmy rozliczani z każdego przewinienia na końcu wyścigu co buduje nasz ranking. Potem możemy przeglądać swoje statystyki. Największym minusem jest tutaj płatny kontent. Oprócz tego darmowego za inne auta i tory musimy zabulić prawdziwe i cena takiego zestawu to różnie 50-150zł tanio nie jest, ale nie musimy przecież wszystkiego kupować.
Instalowałem DiRT Rally 2.0 - no tutaj jest spoko ale zupełnie inna fizyka jazdy, auta latają po drodze jak by po lodzie jeździły, takie coś trzeba lubić.

No i chyba na tych czterech pierwszych najlepiej ale próbowałem innych gier ale mnie nie oczarowały tak jak te 3 pierwsze.
Project CARS - słabe force feeback nie był wyraźny.
rFactor 2 - jakoś mało wszystkiego, ale ciekawe zachowanie opon czuć każde najechanie na cokolwiek.
Project CARS - nie wiem sam, jakoś nie powaliło mnie, taka tam sciganka

Próbowałem też ARCADE gierek ale to porażka, jak ktoś kupi kierownice specjalnie pod takie gierki to rozczaruje się mocno... Lepiej już klawiature podpiąć.
FORZA, Wreckfest, GRID, Need for Speed czy Crew... to masakra.
Próbowałem też BeamNG.drive i o dziwo nawet spoko, choć z wnętrza auta nie jest wygodnie to widokiem z trzeciej osoby ładnie wygląda przy 160 gdy samochód rozsypuje się na części

#simracing #gry #grykomputerowe #simrace #grywyscigowe
n1troo - Ostatnio zainteresowałem się wyścigami na kierownicy z pedałami. Takie moje ...

źródło: comment_1625554729uAupee8bw4Yrb7GJUTqwcA.jpg

Pobierz
  • 6
  • Odpowiedz
@n1troo: Daj jeszcze raz szansę Project Cars 2, ale w deszczu. Dynamiczna pogoda i uczucie kałuż to jest coś niesamowitego w tej grze :D

Ta gra posiada różne tryby FFB, więc może miałeś też źle ustawiony. Dodatkowo na RaceDepartment można pobrać różne customowe FFB. Lubię tę grę za kampanię, której mi brakuje w Asseto Corsa, bo ta ssie pałkę :/

Od razu też polecam pobrać CrewChief do ogólnego simracing. Apka
  • Odpowiedz